Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policisté z protidrogové centrály zasahují v Kyjově, zadrželi více lidí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Policisté zasahují v Kyjově na Hodonínsku. ČTK to řekla mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková. Podle mluvčího Krajského státního zastupitelství Hynka Olmy akce souvisí s držením, výrobou a distribucí drog. Policie zadržela více lidí a činí domovní prohlídky, pro auta uzavřela část Komenského ulice, uvedl mluvčí radnice Filip Zdražil. Na případ upozornila Česká televize.

Policisté zasahují v Kyjově od středy a pokračují i dnes. Kudláčková však neřekla nic bližšího k tomu, kde se zdržují, ani jiné podrobnosti o zásahu. O souvislosti s drogami informoval Olma.

"Probíhá akce na úseku držení výroby a distribuce drog. Je zadrženo více osob, probíhají výslechy a jsou domovní prohlídky," řekl Olma. Počet osob ani domovních prohlídek neupřesnil. Policisté ani státní zastupitelství zatím nebude poskytovat bližší informace, uvedli oba mluvčí.

Mluvčí radnice Zdražil řekl, že je kvůli zásahu pro automobilovou dopravu uzavřená část Komenského ulice od křižovatky k vlakovému nádrží po křižovatku s ulicí Nětčickou. "Komunikujeme s policií a probíhá zajišťování důkazů. Nikdo není ohrožený na životě, zdraví ani majetku," řekl Zdražil.

Témata:  krimi drogy Jihomoravský kraj Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 18:55

Česko slaví druhé zlato z italské olympiády. Jílek ho přidal ke stříbru

Bylo jasné před touto olympiádou v Miláně a Cortině d'Ampezzo, že teprve devatenáctiletý český rychlobruslařský talent Metoděj Jílek bude patřit mezi největší medailové naděje české olympijské výpravy. A tyto předpovědi se vyplňují do puntíku. Po stříbru na pěti kilometrech získává na svých prvních olympijských hrách i zlato po dalším fenomenálním výkonu na desetikilometrové trati.

Zdroj: David Holub

Další zprávy

Filip Turek (Motoristé)

Nejméně věří Češi Turkovi, ukázal průzkum. Od politika přišla rázná reakce

První letošní výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), realizovaný na přelomu ledna a února 2026, nabízí detailní pohled na to, jak čeští občané vnímají své politické představitele. Nejdůvěryhodnější postavou české politické scény zůstává prezident Petr Pavel, kterému věří 62 procent dotázaných. Jako jediný politik v šetření oslovuje téměř dvě třetiny veřejnosti a dosahuje kladného indexu důvěry ve výši +28.