reklama

„Na Václavském náměstí už se zase smí hajlovat. Dokonce pod ochranou Policie ČR. Pitomio svolal mohutnou demonstraci příznivců nacionalismu z celého světa,“ okomentoval včerejší akci SPD Jan Hrušínský.

Vedle fotky hajlujícího muže v maskáčích pak postavil fotku z roku 1939. „Hitlerovo a Pitomiovo Václavské náměstí. Pro pořádek: Pitomio je místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,“ rýpnul si herec, který českou politiku dlouhodobě sleduje a komentuje. 

Policie už na twitteru informovala, že průběh čtvrtečních akcí monitorovala a že bude vyhodnocovat záznamy. „Pozornosti kriminalistů neunikl ani onen "hajlující" chlapík v zeleném baretu. Jeho totožnost už policisté znají...“ dodali policisté.

Hrušínského pobavilo také to, že se nedostavilo větší množství lidí. „Le Penn, Wilders a Pitomio přilákali asi dvě stě nadšených příznivců nacismu. Přišel i ruský vlk Foldyna. Pitomio říkal, že Václavák byl narvaný k prasknutí. Tak to asi bude pravda...“ vysmívá se Okamurovi nad fotkou „davu“ z Václaváku Hrušínský.

Policie uvedla, že se demonstrace zúčastnilo asi šest set lidí. Telefonní operátor T-Mobile dodal, že na Václavském náměstí byl v podvečer dvojnásobný počet aktivních uživatelů v síti oproti běžnému dni. V dolní i horní části náměstí se ovšem shromáždili také názoroví odpůrci SPD, kteří měli transparenty s hesly jako „Chceme žít v EU, dokonce i s vámi". Reproduktory píšťalkami či různými hudeními nástroji se snažili přehlušit akci SPD.

reklama