Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pospíšil to schytal: Bál se mě! Šířil starou komunistickou lež, že jsem estébák, zlobí se Štětina

Štětina, Jaromír
Štětina, Jaromír
Foto: www.top09.cz

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek po volbách do Evropského parlamentu svému stranickému šéfovi a lídrovi kandidátky vyčetl, že se před volbami nespojil s menšími hnutími Hlas a Evropa společně, které založili Pavel Telička respektive Jaromír Štětina. Právě druhý jmenovaný teď vysvětlil, v čem spočíval hlavní problém.

„Blahopřeji všem zvoleným europoslancům z demokratických kandidátek. Zejména blahopřeji @LudekNie, @Pospisil_Jiri a @stanislavpolcak. Škoda, že k naší kandidátce se nepřičetly hlasy @EvropaSpolecne a @hnutihlas. Věřím, že je to na další diskuzi,“ uvedl po vyhlášení výsledků na twitteru Kalousek.

Dotazům ohledně spojenectví s TOP 09 musí čelit i Štětina, končící europoslanec, který byl před pěti lety zvolen na kandidátce TOP 09. Teď ovšem kandidoval pod hlavičkou svého nového hnutí Evropa společně (ESO).

„Přicházejí otázky, proč považuji otázku kandidatury za TOP09 za věc cti. Proč jsem kandidátku odmítl? Několik týdnu před tím, než byla vytvořena kandidátka TOP09 pro volby do EP, začal předseda topky pan Pospíšil šířit starou komunistickou lež, že jsem estébák. Potřeboval prosadit na kandidátce své protege a bál se, že je překroužkuju, jako se to stalo ve volbách do EP v roce 2014,“ uvádí na svém facebooku Štětina, který v minulosti působil také jako zpravodaj

Štětina je také přesvědčen, že se české politice začíná rozmáhat utilitarismus. „Já jsem však přesvědčen, že čest je víc než volební výsledek. Je to věc sporu a měla by se o tom vést diskuse. Já například obdivuju postoj Karla Schwarzenberga v prezidentských volbách. Dal přednost vlastní cti před funkcí prezidenta. Necouvnul ve věci našeho vztahu k Němcům, nezkřivil si hubu a svědomí. Pravda je, že mu to řada mých vzácných přátel vyčítá a poukazuji, že by udělal pro naši společnost více , kdyby slevil a stal se prezidentem. Jsem staromódní: považuju ten zastaralý vyšší princip mravní za účinnou překážku v cestě do pragmatického nihilismu společnosti,“ zdůraznil.

TOP 09 podle něj za nic nemůže. „Za tříštění sil může utilitární a nestydatá politika pana Pospíšila. Neustále opakuji, že TOP09, stranu, kterou založili pánové Kalousek a Schwarzenberg, je třeba zachránit,“ vzkázal také Štětina.

Témata:  Jaromír Štětina TOP 09 Jiří Pospíšil Eurovolby

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy