reklama

Nytra nechtěl předjímat, zda členové komise pozvou na jednání i premiéra, z dosud zveřejněných informací je to podle něj nicméně pravděpodobné.

"Když mě pozvou, samozřejmě, že tam přijdu. Ale znovu opakuji, ty audity nejsou o mně. To je souboj mezi našimi úředníky a Evropskou komisí. Oni musí obhájit tvrzení auditorů, se kterým podle předběžných informací, které mám, zkrátka Česká republika nesouhlasí," řekl Babiš.

"Už jsme měli v minulosti takový případ, kdy všichni tvrdili, že se bude něco vracet, a nakonec po roce a půl prověřování Evropská komise uznala, že se nic nemusí vracet, protože pravda byla na naší straně. Já si myslím, že je to i tentokrát," dodal. Zopakoval také, že audit nepovažuje za seriózní.

V dnes ustavené komisi je zastoupeno všech šest senátorských frakcí, každá má dva zástupce. Působit má do konce ledna, její mandát ale v případě potřeby může být prodloužen. Jejím cílem bude shromažďovat informace týkající se auditních zpráv EK. Podle návrhu zprávy, kterou zveřejnila média, je Babiš kvůli vyplácení dotací ve střetu zájmů, má stále vliv na svou bývalou firmu Agrofert a jako premiér také na použití peněz EU. Druhý audit se týká dotací v zemědělství.

Loading...

3 komentáře (Poslední 14.06. 05:44) Napište svůj názor

reklama