reklama

„Chtěl jsem napsat, jak mne zlobí, že velké mezinárodní firmy včetně provozovatele této lodi provozují multikulturalismus v praxi – každý číšník a číšnice je z jiné země a jiného světadílu,“ postěžoval si Václav Klaus na stránkách svého institutu.

„Večer se mi zdálo, že dominují Filipínci, Indové, Malajci, pak mne oslovila Slovenka a když píši tyto řádky, Ruska. Víno mi teď nalévá Srbka Katarina. Já v tom vidím záměr kosmopolitů – hranice mezi státy a národy co nejvíce zlikvidovat. Všichni se přece můžeme mít rádi, to si asi myslí i šéfové EU. Já samozřejmě také mohu mít rád třeba Junkera, ale asi jenom tak, jako měl hrdina Orwellova 1984 Winston Smith nakonec rád svého komisaře O´Briena,“ postesl si Klaus.

Jeho slova zděsila Miroslava Kalouska. „Jako mladík jsem “hltal” Václava Klause a věřil mu (věřím dodnes), že na trhu pracovních sil si každý koupí to nejvýhodnější¨,“ přiznal na sociálních sítích. Jeho slova o multikulturalismu ho ale zaskočila. „Teď od něj slyším, že nejde o trh, ale o “záškodnický multikulturalismus”. Dnes nepochybuji, že Václav Klaus byl a je ruský agent, znovu aktivovaný po roce 2010,“ tvrdí Kalousek.

Klause se v reakci na tato slova zastala bývalá poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková, která spolupracuje s Václavem Klausem mladším a jeho hnutím Trikolora. „To jste si ovšem dovolil víc, než je únosné. Máte důkazy pro svá tvrzení? Chováte se, díky imunitě, jako prase, kolego!“ pustila se do Kalouska.

Další reakce přišla přímo z Institutu Václava Klause. „O tom, co pan Kalousek dlouhodobě „hltá“, se už napsalo hodně (a Václav Klaus to rozhodně není),“ okomentoval Kalouskova slova Petr Macinka, která má na starosti komunikaci s médii.

„Proto žádné překvapení, že i tady nakonec zaznívá varování před sovětskou propagandou, která na pana poslance v pět odpoledne útočí už i z cestopisných zápisků. To zas bude léto,“ vysmál se Kalouskovi zástupce IVK.

Loading...

5 komentářů (Poslední 20.06. 09:03) Napište svůj názor

reklama