Václav Klaus

Václav Klaus

Domov

Soud zrušil pokutu pro Klause za projev bez roušky

Pražský městský soud zrušil pokutu 8000 korun, kterou úřady uložily bývalému prezidentovi Václavu Klausovi za vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze v roce 2020. Rozhodnutí o pokutě se totiž opíralo o opatření, které už v té době bylo zrušeno jako nezákonné. Rozsudek je pravomocný, žalované ministerstvo zdravotnictví proti němu může podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS).

Václav Klaus

Bývalý prezident Klaus doufá, že volby v Praze přinesou radikální změnu

Domov

Bývalý prezident Václav Klaus doufá, že komunální volby přinesou v Praze radikální změnu. Názor, že jsou současné volby referendem o vládě, považuje za dětinský. Zároveň ale označil za nesmyslné chování vlády, která se podle něj tváří, že se jí tyto volby netýkají. Klaus to dnes řekl novinářům, když odevzdával v pražských Kobylisích svůj volební lístek.

Václav Klaus

Klaus nevrátí medaili od Putina, mluví o laciném rusobijství

Domov

Bývalý prezident Václav Klaus nechce vrátit Puškinovu medaili, kterou mu udělil v roce 2007 ruský prezident Vladimir Putin. Klaus to řekl serveru Lidovky.cz. Někteří držitelé Puškinovy medaile ocenění vrátili kvůli nynějšímu vojenskému útoku Ruska na Ukrajinu.

Václav Klaus

Klaus vyzval Fialu k jednáním o Ukrajině, která najdou záruky pro všechny

Domov

Bývalý prezident Václav Klaus vyzval premiéra Petra Fialu (ODS), aby se v ukrajinském konfliktu zasadil o jednání s cílem najít bezpečnostní záruky pro všechny zúčastněné strany konfliktu. Klaus to jménem svého institutu napsal Fialovi v otevřeném dopise. Riziko vzniku otevřeného válečného konfliktu považuje za reálné.

Václav Klaus

Domov

Klaus: Česko by s Čínou mělo udržovat normální partnerské vztahy

Česká republika by měla s Čínou udržovat normální partnerské vztahy, které budou oboustranně prospěšné. Shodli se na tom na dnešní schůzce bývalý prezident Václav Klaus a končící čínský velvyslanec Čang Ťien-min. ČTK to po setkání sdělil Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Čang na postu čínského ambasadora v Praze skončí v příštích týdnech. Ve středu by se měl setkat s prezidentem Milošem Zemanem.

Václav Klaus

Klaus: Česko opět stojí na klíčové křižovatce, vznikají nové hrozby

Domov

Česko opět stojí na klíčové křižovatce, na které začíná jít o všechno. V Míčovně na Pražském hradě to řekl bývalý prezident Václav Klaus. Kritizoval politiku Bruselu, který podle něj sleduje jiné cíle, než jsou svoboda, prosperita a zvyšování životní úrovně obyvatel Evropy. Klaus to prohlásil na akci, která připomíná výročí 103 let od vzniku samostatného Československa. Společně s dalšími spolky ji pořádá Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS). Zúčastnilo se jí asi 100 lidí.

Miloš Zeman na záběrech z nemocnice

Domov

Klaus přišel do nemocnice za Zemanem, strávili spolu desítky minut

Bývalý prezident Václav Klaus navštívil ve čtvrtek současného prezident Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Mluvili spolu asi 50 minut. Podle Klause je to z jeho strany výraz loajality. Řekl to Blesku. Zeman je hospitalizován od neděle 10. října.

Václav Klaus

Bývalý prezident Klaus byl propuštěn z nemocnice, bude docházet na kontroly

Domov

Bývalý prezident Václav Klaus byl dnes propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) do domácí léčby. Do nemocnice bude docházet na občasné kontroly. ČTK to sdělil Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident byl v ÚVN v posledních týdnech přijat opakovaně, nyní v ní strávil více než týden, léčil se na urologické klinice.

Václav Klaus

Bývalý prezident Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Domov

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to dnes řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Václav Klaus

Bývalý prezident Klaus je znovu v nemocnici

Domov

Bývalý prezident Václav Klaus byl opět hospitalizován. Do Ústřední vojenské nemocnice se dnes vrátil kvůli doléčení předchozích potíží. Informaci serveru Blesk.cz ČTK potvrdil Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Očekává, že exprezident v nemocnici zůstane několik dní.

Václav Klaus

Domov

Klaus se kvůli kontrole vrátil do nemocnice, navštívil Zemana

Bývalý prezident Václav Klaus dnes navštívil Ústřední vojenskou nemocnici, kde byl do pátku hospitalizován kvůli vysokému tlaku. Upozornil na to server Novinky.cz. Klausův mluvčí Petr Macinka ČTK řekl, že tam Klaus zamířil na předem domluvenou kontrolu a při té příležitosti šel pozdravit současnou hlavu státu Miloše Zemana.

Václav Klaus

Miloš Zeman a Václav Klaus byli převezeni do nemocnice

Domov

Prezident Miloš Zeman byl dnes odvezen do Ústřední vojenské nemocnice. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček hospitalizaci hlavy státu zatím nekomentoval. Před prezidentskou kolonou přijela i jeho manželka Ivana. V nemocnici je i exprezident Václav Klaus.

Václav Klaus

Klaus od voleb nečeká výraznou změnu, měly by podle něj probudit veřejnost

Domov

Bývalý prezident Václav Klaus a jeho institut od nadcházejících sněmovních voleb neočekávají žádnou výraznou změnu. Chtěl by ale, aby přispěly k probuzení veřejnosti, která by si podle něj měla uvědomit důležitost některých témat. Klaus to novinářům řekl při dnešním představení knihy s názvem Volby 2021 - budou o něčem?. Sepsal ji společně se spolupracovníky z Institutu Václava Klause.

Václav Klaus

Domov

Klaus se omluví Fajtovi za výrok o milionových dluzích, muži uzavřeli smír

Bývalý prezident Václav Klaus se omluví někdejšímu řediteli Národní galerie Praha Jiřímu Fajtovi za výrok, že Pražský hrad kvůli Fajtovi zdědil milionové dluhy. Muži uzavřeli smír, který dnes pravomocně schválil pražský městský soud. Klausův výrok se týkal výstavy o umění v době Karla IV.

Václav Klaus

Václav Klaus dostal pokutu 8000, nevzal si roušku

Domov

Bývalý prezident Václav Klaus musí zaplatit pokutu 8000 korun za loňské vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze, informovala dnes Česká televize. Pokutu pravomocně potvrdilo ministerstvo zdravotnictví, které zamítlo Klausovo odvolání.

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy