reklama

Oba spolujezdci byli při nehodě zraněni. Osmadvacetiletý muž, který jel na zadním sedadle, druhý den na těžká zranění hlavy zemřel. Muž z předního sedadla měl zhmožděniny a otřes mozku a byl čtyři dny v nemocnici.

Kromě usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem žaluje státní zástupce Černého také z drogových deliktů. Obžalovanému tak hrozí až dvanáctileté vězení. Rodiče a sestra zemřelého spolujezdce požadují za duševní útrapy dohromady šestimilionové odškodné.

Černý řekl, že všeho lituje. Přiznal, že si za volant loni 21. června sedl poté, co se dvěma muži v restauraci vypil několik sklenek tvrdého alkoholu. Chtěli se ještě jet pobavit do Rozvadova do nočního podniku. Podle žalobce si za jízdy vzal kokain. Černý u soudu řekl, že drogu si v autě vzali jeho známí, on sám nejspíš ne, protože prý nikdy nemíchá alkohol a drogy.

Nehodu, při níž jeho Volkswagen Passat vyjel téměř v 90kilometrové rychlosti ze silnice a narazil bokem do vzrostlých stromů, si nepamatuje. Byl prý zmaten, otřesen a v šoku. Viděl ale, že lidé z auta nebo z aut, která u nehody zastavila, kontrolují jeho vůz, otvírají dveře a pomáhají jeho spolujezdcům. Myslel si prý proto, že by tam lépe pomoci neuměl. Až po chvíli uviděl zakrváceného naříkajícího psa, a protože se domníval, že se při nehodě nikomu nic vážného nestalo, nechal se odvézt do Plzně na veterinu. V Plzni ho pak zadržela policie.

Obžaloba mu také klade za vinu, že v Praze nejméně čtyřikrát koupil od dealera vždy asi po 40 gramech kokainu. Čtvrtinu si nechal a zbytek předal dalším lidem. Obžalovaný u soudu tvrdil, že se domluvili se známými, dali dohromady peníze a on jel sám nebo ještě s někým drogu obstarat. "Bylo to asi 1500 korun za gram, bylo to výhodnější nakupovat ve větším, jinak tady stojí gram třeba i 3000 korun," vysvětloval dnes nákupy většího množství drog.

Podle spisu měl také doma přes kilogram směsi obsahující psychotropní látku. Při výpovědi na policii původně řekl, že jde o přírodní pryskyřici ze stromů, kterou koupil na internetu a která má stejné účinky jako uměle vyráběný metamfetamin. Dnes u soudu tvrdil, že dva balíčky si u něj nechal blízký člověk, jehož nechce jmenovat. Údajně to byla pryskyřice ze skořicovníku, která má vlastnosti drogy, ale není zatím u nás na seznamu nelegálních látek.

Soud pokračuje do středy výslechy svědků a dalším dokazováním.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama