reklama

Původně si za úkol vytyčila sesbíbrat podpisy desetiny obyvatel Česka během jednoho měsíce, na začátku ledna bylo signatářů 330.000. Znovu začaly podpisy rychleji přibývat v období příprav velkých demonstrací za nezávislou justici na Staroměstském a Václavském náměstí, které vyvrcholily před prázdninami shromážděním na pražské Letné. Zúčastnilo se ho odhadem kolem čtvrt milionu lidí.

Podle transparentního účtu, ze kterého platí organizaci protestů, nyní iniciativa disponuje zhruba pěti miliony korun. V polovině července iniciativa vyzvala své příznivce, aby jí zasílali příběhy o tom, jak se daří měnit společenskou atmosféru.

Podle statistiky Milionu chvilek pochází 110.293 signatářů kampaně z Prahy a 23.445 z Brna. Mezi příznivci iniciativy převažuji studenti, kterých se pod internetovou petici podepsalo na 72.000.

Předprázdninová vlna demonstrací za nezávislost justice a proti Babišovi, který podle organizátorů akcí zneužívá svěřenou moc pro své zájmy, přinesla největší shromáždění po listopadu 1989. Další velkou demonstraci na pražské Letné plánuje spolek na 16. listopadu, tedy den před připomínkou Dne boje za svobodu a demokracii. Pokud by to situace vyžadovala, nevyloučili na Letné iniciátoři protestů ani demonstrace během prázdnin. Za vynikající příležitost k setkání tehdy označili výročí 21. srpna.

Na 28. září chystá spolek akci nazvanou "Kroky pro demokracii", na různých místech republiky by se měly uskutečnit nejrůznější pochody, výšlapy do kopců a "běhy pro demokracii".

Loading...

2 komentáře (Poslední 27.07. 16:18) Napište svůj názor

reklama