Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bouřlivé počasí zabíjelo na Děčínsku. Blesk usmrtil ženu, tři dívky zraněny

Bouřky, ilustrační fotografie
Bouřky, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Blesk ve Vysoké Lípě nad Jetřichovicemi na Děčínsku v úterý zasáhl ženu a tři nezletilé dívky. Žena, kterou se podařilo po zásahu oživit, zemřela v nemocnici. Tři nezletilé dívky jsou v dobrém zdravotním stavu, ale zůstávají v ústecké Masarykově nemocnici.

Blesk ve Vysoké Lípě nad Jetřichovicemi na Děčínsku zasáhl v úterý odpoledne čtyři osoby. Žena utrpěla vážná zranění se zástavou oběhu. "Okamžitě vzlétl vrtulník a vyjely sanitky. Vrtulník ale na místo nedolétl, kvůli bouřce se musel vrátit na základnu do Ústí," řekl mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

Ženu tak oživovali laici a v resuscitaci pokračovali po příjezdu záchranáři. "Resuscitace byla úspěšná, žena byla oživena a převezena do ústeckého traumacentra," uvedl Voleník.

Dvě dívky utrpěly vážná zranění, jedna lehké, všechny tři sanitky převezly do ústecké nemocnice na dětské oddělení.

"Všechny tři dívky jsou v dobrém zdravotním stavu, zůstávají ale v péči zdravotníků dětské kliniky ústecké Masarykovy nemocnice. Ženě se bohužel život nepodařilo zachránit," dodal Ivo Chrástecký, mluvčí Krajské zdravotní, pod niž nemocnice v Ústí patří.

Témata:  bouřky Ústecký kraj EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

6. září 2025 17:39

Odkud pozorovat zatmění Měsíce? Úkaz si nenechá ujít téměř celý svět

Nadcházející víkend bude pro mnohé pozorovatele oblohy příležitostí k úžasné podívané. Dojde totiž k zatmění Měsíce, které ho promění v rudý Měsíc. Kromě toho dosáhne svého vrcholu také zářící úplněk. Zatmění Měsíce bude viditelné v Evropě, Africe, Asii a Austrálii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy