Ústecký kraj

Vyhlídka Triangl

Z rozhledny na Děčínsku se zřítilo sedm dětí, zasahují vrtulníky

Domov

Sedm dětí ve věku od osmi asi do 15 let se dnes krátce před 21:00 zřítilo z rozhledny Triangl u Markvartic na Děčínsku. Podle prvotních informací mělo jít o šest dětí, mluvčí hasičů Petr Pelikus informaci později upřesnil. Čtyři děti s podezřením na vážné zranění transportují do traumacentra v Praze a dvě děti se středně vážným zraněním do Děčína.

Petr Pavel a Eva Pavlová

Nastupujícího prezidenta Petra Pavla vítaly v České Kamenici davy lidí

Domov

Nastupujícího prezidenta Petra Pavla vítaly v České Kamenici na Děčínsku, kam dorazil dnes dopoledne, davy lidí. Desítky z nich na něj na náměstí Míru čekaly půl hodiny před příjezdem. Nejprve se Pavel setká se starostou a zastupiteli, poté vystoupí před lidmi na připraveném pódiu. Budou mu moci položit otázky.

Pavel Tošovský

Ústecký radní Tošovský bude zřejmě vyloučen z ODS, je v radě po boku SPD

Domov

Krajský předseda ODS v Ústeckém kraji, poslanec Karel Krejza po zvolení Pavla Tošovského za uvolněného radního v Ústí nad Labem po boku radních za ANO a SPD řekl, že Tošovský v ODS skončil. Jednání Tošovského považuje za zradu a za absolutně nepřijatelné. Kvůli jeho vstupu do vedení města se dnes mimořádně sejde oblastní rada. Primátorem v Ústí nad Labem byl opět zvolen Petr Nedvědický z hnutí ANO, které volby v krajském městě vyhrálo.

BabyBox

Domov

Do babyboxu v Teplicích dnes někdo odložil novorozenou holčičku

Do babyboxu v Teplicích dnes kolem 13:15 někdo odložil novorozenou holčičku. Přikrytá byla modrou dekou s andělíčky. V tiskové zprávě to uvedl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess, který dívku pojmenoval Bohumíra po po matce výrobce babyboxů Zdeňka Juřici.

Policie ČR, ilustrační foto

V autě, které havarovalo na Ústecku, se nacházelo 15 Syřanů

Domov

Ve voze se slovenskou registrační značkou, který v pondělí havaroval poblíž Petrovic na Ústecku, bylo 15 imigrantů ze Sýrie. Dvaačtyřicetiletého řidiče, který se po nehodě snažil uniknout, zadržela policie v dálničním tunelu Panenská. Je podezřelý z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí policie Šárka Poláčková.

Následky silné bouře na Lounsku

Ve Stebnu na severu Čech je i po měsíci nouze o řemeslníky

Svět

Ve Stebně, části města Kryry na Lounsku, kde se před měsícem 24. června prohnala ničivá bouře, která s sebou přinesla jev zvaný downburst, jsou stále potřeba řemeslníci. Materiály na opravu střech rodinných domů, které živel znatelně poznamenal, má už většina lidí, řekla dnes ČTK Eliška Ratiborská, koordinátorka z organizace Člověk v tísni.

Následky silné bouře na Lounsku

Domov

Bouře poničila obec Stebno u Kryr na Lounsku, nevylučuje se další tornádo

Bouře značně poničila obec Stebno u Kryr u Podbořan v lounském okrese. Meteorologové nevylučují, že místo zasáhlo tornádo. Škody jsou v řádech desítek milionů korun. Na místě je stovka hasičů, dobrovolníků. Starosta Kryr Miroslav Brda ČTK řekl, že nikdo nebyl zraněn. Ve Stebně žije zhruba 120 obyvatel.

Věznice

Vzpouru ve věznici na Mostecku vyšetřuje policie, zásahovka má nadále pohotovost

Domov

Policie zahájila trestní řízení v souvislosti s protesty ve věznici v Bělušicích na Mostecku kvůli podezření z trestného činu vzpoury vězňů. Organizátorům pátečních a sobotních protestů hrozí dalších deset let vězení. Vězni se vzbouřili kvůli nepodloženým informacím o covidu-19, situaci se podařilo uklidnit. Zásahová jednotka bělušické věznice zůstává v pohotovosti, sdělila dnes ČTK mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová.

Aktuálně se děje

13. června 2024 10:31

Ukrajina zničila Rusku tři systémy protivzdušné obrany na Krymu

Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil ve středu potvrdil zničení tří ruských systémů protivzdušné obrany na okupovaném Krymu. Dva z nich byly zničeny při útoku, zatímco informace o třetím se stále upřesňují, uvedl server Kyiv Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy