Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Z vraždy dítěte na Lounsku obvinili muže. Hrozí mu až výjimečný trest

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Až výjimečný trest hrozí pětadvacetiletému muži, jehož policie obvinila z úterní vraždy dítěte na Lounsku. Podle dřívějších informací jde o příbuzného oběti. Dítě se v nemocnici snažili zachránit lékaři, ale jejich boj byl neúspěšný. 

Policie o případu poprvé informovala ve středu dopoledne, kdy uvedla, že se kriminalisté z Ústeckého kraje zabývají násilným trestným činem, který se stal v úterý večer na Lounsku. Tehdy ještě platilo, že vážně zraněné dítě bojuje o život v nemocnici. Odpoledne ale přišla smutná zpráva.

"Nezletilé dítě utrpělo závažná poranění, kterým navzdory poskytnuté péči bohužel podlehlo," oznámili policisté na síti X. Nařízena byla soudní pitva, byly také zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. 

Policie už ve středu dopoledne uvedla, že v souvislosti s incidentem zadržela jednu podezřelou osobu. Později upřesnila, že obě zúčastněné osoby byly ve vzájemném příbuzenském vztahu.

Kriminalisté pak ve čtvrtek sdělili, že z vraždy obvinili pětadvacetiletého muže. "Bude podán podnět k jeho vzetí do vazby. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody až do výše 20 let nebo výjimečný trest," dodala policie. 

Témata:  vražda Policie ČR Ústecký kraj

Související

Aktuálně se děje

4. července 2026 13:46

4. července 2026 11:21

U třech dětí to neskončí. Bára Poláková prozradila, jak velkou chce mít rodinu

Dvaačtyřicetiletá Bára Poláková si nenechala ujít slavnostní zahájení filmového festivalu v Karlových Varech. Populární umělkyně na tuto společenskou akci dorazila přibližně tři měsíce po porodu svého třetího dítěte. Tímto nejmladším potomkem je syn František.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy