Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Exředitel ŘSD Hala chce po státu 68 milionů

Ministerstvo spravedlnosti ČR
Ministerstvo spravedlnosti ČR
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Bývalý výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michal Hala požaduje po státu odškodné přes 68 milionů korun za to, že byl obviněn ve dvou případech, ale v obou bylo trestní stíhání zastaveno.

 Informuje o tom dnes server Aktuálně.cz. Žalobu Obvodní soud pro Prahu 2 podle mluvčí Marcely Pröllerové dostal na konci března, jednání ještě nebylo nařízeno.

Podle Jakuba Římana z tiskového oddělení ministerstva spravedlnosti chce Hala odškodnění kvůli dvěma kauzám, v nichž byl obviněn ze tří trestných činů - přijetí úplatku, porušování povinnosti při správě cizího majetku a pletich při veřejné soutěži a dražbě.

Šlo také o pronájem odpočívadel u obcí Klimkovice a Vrážné, podle protikorupční policie zmanipulováním této zakázky přišel stát o 120 milionů korun. Nejvyšší státní zastupitelství stíhání Haly a dalších zrušilo.

Témata:  Michal Hala odškodnění

Aktuálně se děje

7. dubna 2025 9:17

Česko se loučí s Annou Slováčkovou (†29): Vzkazy Peroutky či Vondráčkové berou za srdce

Češi se od nedělního večera loučí se statečnou bojovnicí Aničkou Slováčkovou, která podlehla zákeřné rakovině. Bylo jí pouhých 29 let. Smutna zpráva vyvolala i mnoho reakcí známých osobností na sociálních sítích. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Vážná nehoda v Návsí. Řídil nezletilý, zasahoval záchranářský vrtulník

Po půlnoci ze soboty na neděli došlo k vážné dopravní nehodě v Návsí na Frýdecko-Místecku. Za volantem havarovaného vozidla seděl nezletilý mladík bez řidičského průkazu, dechová zkouška u něj navíc prokázala požití alkoholu. Jeden ze spolujezdců utrpěl při nehodě vážná zranění a musel být vrtulníkem přepraven do nemocnice v Ostravě.