Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž hodil zápalnou láhev na policejní služebnu v Jablunkově

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Jablunkov - Muž (25), který měl zápalnou lahví podpálit stěnu policejní služebny v Jablunkově na Frýdecko-Místecku, byl obviněn z násilí proti orgánu veřejné moci a poškození cizí věci. Hrozí mu až osm let ve vězení, byl vzat do vazby a k činu se přiznal.

Zločin se stal v pátek 1. července. Muž si podle policie předem připravil láhev, naplnil ji hořlavou látkou, tu pak zapálil a hodil na stěnu budovy.

Služebna začala hořet, požár se pak rozšířil i na chodník. Oheň způsobil jen menší poškození fasády.

"Díky vynikající operativní práci našich kriminalistů v terénu se muže podařilo již během několika desítek hodin vytipovat a po shromáždění všech stop a důkazů také zadržet," uvedla policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Témata:  krimi útok Policie ČR

Aktuálně se děje

27. srpna 2026 19:19

Fascinující podívaná na nebi nad Českem. Čeká se zatmění Měsíce

V pátek se nám v případě bezoblačného počasí a dobrého výhledu k jihozápadnímu obzoru naskytne zajímavý pohled na částečné zatmění Měsíce. Počátek samotného zatmění bude ve 4 hodiny 33 minut a uvidíme jej očima i bez dalekohledu z celého území ČR. Zatmění Měsíce bude výrazné a z našeho území jej budeme moci pozorovat na ranní obloze nízko nad jihozápadním obzorem před východem Slunce.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy