Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policista se pochlubil videem, kde nechává řídit služební auto civilistu. Hrozí mu vězení

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Praha - Dnes již bývalý policista se na internetu pochlubil videem, jak nechal civilistu řídit služební vůz se zapnutým majákem a sirénou i projíždět křižovatky na červenou. Případ byl po zkráceném přípravném řízení již postoupen soudu.

Policejní auto s civilistou za volantem, blikajícím majákem a houkající sirénou projíždělo křižovatky, ačkoli na semaforech svítila červená. Navíc policista přenechal civilistovi řízení, když měl hlídkovou službu.

Bývalý policista je proto podezřelý ze dvou trestných činů - porušení služební povinnosti příslušníka bezpečnostních sborů a porušení povinnosti dozorčí nebo jiné služby. Za ně podle trestního zákoníku může dostat až tři roky vězení.

Vyšetřovatelům zanechal důkaz. Jízdu si natočil a video dal na web. Mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů  Radka Sandorováne neupřesnila, na kterých stránkách se video objevilo, pracovníci GIBS dali akci krycí název "YouTuber".

Témata:  Policie ČR Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS)

Související

Aktuálně se děje

15. května 2025 10:43

Ze zooparku zmizela kapybara. Okolnosti jsou velmi zvláštní

Majitelé zooparku v České Skalici v Královéhradeckém kraji od začátku probíhajícího týdne pátrají po ztracené kapybaře Fifince. Okolnosti případu jsou velmi zvláštní, protože chybí jakékoliv stopy, které by naznačovaly, že se zvíře vydalo na dobrodružství z vlastní vůle. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační foto

Změna zákoníku práce: Největší reforma za poslední roky je tady, od června bude řada věcí jinak

Český pracovní trh čeká od 1. června 2025 největší reforma za poslední roky. Takzvaná flexinovela zákoníku práce zavádí celou řadu novinek, které mají zpřehlednit a zjednodušit pracovněprávní vztahy. Změny se dotknou zaměstnanců i zaměstnavatelů, a to v oblasti výpovědních lhůt, zkušebních dob, pracovního volna nebo možností zaměstnávání mladistvých. Přestože cílem reformy je větší flexibilita, někteří odborníci upozorňují i na možné negativní dopady.