Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ANO by si podle Babiše mělo ve volbách vylepšit výsledky ve velkých městech

Volební štáb hnutí ANO
Volební štáb hnutí ANO
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Hnutí ANO by si podle svého předsedy Andreje Babiše mělo v nynějších komunálních volbách vylepšit výsledky ve velkých městech, míní, že dobrou výchozí pozici má třeba v Praze. Babiš to řekl novinářům poté, co dnes odpoledne jako jeden z prvních voličů odevzdal svůj hlas na obecním úřadě v Průhonicích u Prahy. Volit byl tentokrát bez manželky Moniky. Podle šéfa ANO má jiný plánovaný program a k volbám dorazí později.

"Pro nás je důležité vylepšit si výsledky ve velkých městech, tam jsme vlastně ve sněmovních volbách prohráli," připomněl Babiš. V hlavním městě má ANO podle předsedy hnutí dobrou výchozí pozici, což je podle něj hlavně zásluhou lídra Patrika Nachera. "V Praze, doufám, že můžeme bojovat i o nejvyšší příčky," věří Babiš.

Předseda ANO připomněl, že jde o první volby po sněmovních volbách, z nichž vzešla současná vládní pětikoalice. Lidé tak podle něj mohou zároveň vystavit účet nynějšímu kabinetu a poukázat na to, co je trápí, což je podle Babiše třeba problematika vysokých cen energií. "My jsme jako hnutí ANO vyzvali občany, aby vyjádřili svůj názor na fungování vlády a pětikoalice," dodal.

Zopakoval, že řada kandidátů se podle něj v komunálních volbách stydí kandidovat pod názvy koaličních stran. "Evidentně i ta členská základna vnímá, že ta vláda nefunguje, nepomáhá lidem," prohlásil šéf ANO. Podobně podle něj nebyly ani u posledních krajských voleb tématem jen krajské záležitosti, ale zároveň v nich lidé vyjadřovali i názor na to, jak vláda zvládá boj s covidem-19.

Témata:  volby hnutí ANO

Související

Aktuálně se děje

8:38

Zemřel režisér Rob Reiner (†78). S manželkou ho někdo zavraždil

Z Hollywoodu přišla velmi smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel slavný režisér Rob Reiner, po smrti je i jeho manželka. Policie případ vyšetřuje pro podezření z vraždy. Podezřelým má být syn manželů Reinerových. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Petr Pavel

Pavel ostře zkritizoval Turka: Měl by se chovat jako chlap, ne jako malý kluk

Prezident Petr Pavel v pondělí v živém vysílání, kde odpovídal na dotazy veřejnosti, ostře kritizoval kandidáta na ministra životního prostředí Filipa Turka. Ačkoliv Pavel zdůraznil, že nemá s Turkem osobní problém, vadí mu některé aspekty jeho chování a veřejného vystupování. Prezident opakovaně zopakoval, že Turek není vhodnou osobou pro zastupování občanů ve vládě Andreje Babiše.