volby

Lidé volí ve volbách.

Domov

Češi budou ve volbách do europarlamentu vybírat ze 30 uskupení

Všech 30 registrovaných uskupení bylo připuštěno k účasti v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu v České republice. Ministerstvo neodmítlo žádnou z přihlášených kandidátních listin, s výjimkou jedné, která byla podána po uplynutí stanovené lhůty. Volby se budou konat 7. a 8. června.

Volby, ilustrační fotografie.

ANO by vyhrálo volby s více než 38 procenty. Lidovci by neměli poslance

Domov

Přes 38 procent voličů by aktuálně podpořilo ve sněmovních volbách nejsilnější opoziční hnutí ANO. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ pro diskuzní pořad České televize Otázky Václava Moravce. Ze současných parlamentních stran by se do Poslanecké sněmovny nedostali lidovci.

Volby, ilustrační fotografie.

Domov

Volby by vyhrálo ANO. Piráti předstihli ODS

Pokud by se parlamentní volby konaly v lednu tohoto roku, hnutí ANO by získalo vítězství se 31,5 procenty hlasů. Na druhém místě by skončili Piráti se ziskem 13 procent a na třetím ODS s 12 procenty. Tato data vyplývají z dnes zveřejněných výsledků volebního modelu agentury Median. Do Poslanecké sněmovny by se podle tohoto modelu dostalo celkem šest politických stran a hnutí.

Volby, ilustrační fotografie.

ANO by získalo více než třetina hlasů a vyhrálo volby, ukázal model

Domov

Sněmovní volby by na přelomu ledna a února vyhrálo opoziční ANO, v jehož čele zůstává po sobotním sněmu expremiér Andrej Babiš. Podle obou modelů agentury Kantar CZ by hnutí volilo 35 a půl procenta lidí. Samostatně by se v současnosti dostalo do dolní parlamentní komory šest stran.

Volby, ilustrační foto

Volby by vyhrálo ANO. Poslance by mělo šest subjektů, lidovci nikoliv

Domov

Loni v prosinci by sněmovní volby suverénně vyhrálo opoziční hnutí ANO expremiéra Andreje Babiše. Podpořila by ho více než třetina voličů. Se zásadním poklesem preferencí se nadále potýkají lidovci, kteří by získali jen dva a půl procenta hlasů. Samostatně by se tedy do dolní komory parlamentu nedostali.

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto

Poslanci řeší návrh na zavedení korespondenční volby

Domov

Korespondenční volba nepředstavuje revoluční akt, prohlásil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na středečním sněmovním jednání, kde se řeší návrh vládní koalice na její zavedení. Jiného názoru je opozice v čele s Andrejem Babišem (ANO). Podle expremiéra by Češi žijící v zahraničí měli jezdit odevzdat hlas ve volbách do Česka.

Volby, ilustrační fotografie.

Volby by vyhrálo ANO, volilo by ho přes 34 procent lidí

Domov

Sněmovní volby by na přelomu listopadu a prosince suverénně vyhrálo opoziční hnutí ANO expremiéra Andreje Babiše. Podle průzkumu Kantar CZ pro Českou televizi by ho podpořilo 34,5 procenta voličů. Do dolní komory parlamentu by se samostatně dostalo šest subjektů.

Volby, ilustrační fotografie.

ANO by vyhrálo sněmovní volby, poslance by mělo šest stran či hnutí

Domov

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

Volby, ilustrační fotografie.

Domov

ANO by podle průzkumu volila třetina lidí, ODS opustila druhé místo

Sněmovní volby by v první polovině listopadu vyhrálo opoziční hnutí ANO, vyplývá z průzkumu agentury STEM pro televizní stanici CNN Prima News. ANO by podpořila více než třetina respondentů. Z vládních stran si nejlépe stojí ODS, která však klesla na třetí místo.

Ilustrační foto

Rusko narušuje integritu voleb v řadě zemí, varují USA

Svět

Podle zprávy zpravodajských služeb Spojených států, kterou Washington zaslal přibližně sto zemím v Evropě, Asii, Africe a Severní Americe a zveřejnil v pátek, se Rusko aktivně snažilo podkopávat integritu voleb v demokratických zemích na celém světě.

Ilustrační foto

Volby by vyhrálo hnutí ANO, nad druhou ODS má velký náskok

Domov

V září by hnutí ANO opět vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny, a to s podobným výsledkem jako v květnu, kdy získalo 33,5 procenta hlasů. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu agentury Kantar pro Českou televizi. Hnutí ANO by si tak udrželo svou pozici na vrcholu preferencí s velkým náskokem.

Volby, ilustrační fotografie.

Domov

ANO by vyhrálo volby se ziskem přes 30 procent, ukázal průzkum

Ve stínu předčasných parlamentních voleb na sousedním Slovensku vyšel průzkum preferencí českých politických stran. Nejvíce voličů, konkrétně 30,8 procenta, by oslovilo opoziční hnutí ANO. Druhá by byla vládní ODS se 13 procenty, přes deset procent by se dostalo ještě hnutí SPD.

Volby, ilustrační fotografie.

ANO by podle průzkumu vyhrálo volby. Lidovci mají jen dvě procenta

Domov

Podle aktuálního volebního modelu agentury Median by vítězem sněmovních voleb bylo hnutí ANO s podporou 35,5 procenta voličů, což by mu zajistilo 87 křesel v dolní parlamentní komoře. Současná vládní koalice, včetně lidovců, by získala celkem 37,5 procenta hlasů. Lidovci by se však kvůli dlouhodobě nízké podpoře dvou procent do Sněmovny nedostali.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.