Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Arenberger: V kadeřnictví bude nakonec stačit i test ze zaměstnání či školy

Petr Arenberger
Petr Arenberger
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Při návštěvě kadeřnictví, kosmetiky, pedikúry či dalších služeb spojených s péčí o tělo se budou moci zákazníci prokázat i testy ze zaměstnání nebo školy. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger to dnes večer uvedl na twitteru.

Původně vláda rozhodla o tom, že povinný bude pouze profesionální test z odběrového místa. Někteří provozovatelé služeb toto nařízení kritizovali. Detaily chce ministr zveřejnit po čtvrtečním zasedání kabinetu.

Kadeřnictví, manikúry, pedikúry, masážní či kosmetické salony mohou po několika měsících znovu otevřít v pondělí 3. května. Klienti budou muset předložit doklad o negativním PCR nebo antigenním testu. Vláda toto pondělí původně rozhodla, že test musí být proveden v certifikovaném odběrovém místě a test ze zaměstnání nebude stačit.

"Podařilo se mi prosadit můj původní návrh, abychom mohli při návštěvě kadeřnictví, pedikúr a dalších služeb použít i výsledky testů ze zaměstnání nebo ze škol. Je to přijatelná alternativa testů z odběrových míst. Po zasedání vlády ve čtvrtek představím tento systém podrobněji," uvedl Arenberger.

Antigenní test bude platný 72 hodin od odběru, PCR test sedm dní. Lidé očkovaní, kteří mají 14 dní od poslední dávky, nebudou muset mít test, stejně jako ti, kteří v posledních 90 dnech prodělali nemoc covid-19. Ve službách bude fungovat režim jeden zákazník na jednoho obsluhujícího.

Témata:  Petr Arenberger koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 17:28

Rozchod přes esemesku je totální dno. Tohle se Veronice Žilkové líbit nebude

Kolem osoby Veroniky Žilkové se v posledních dnech objevily spekulace ohledně možné nové lásky, ačkoliv to před časem vypadalo, že na muže definitivně zanevřela. Herečka každopádně mlží, takže jejím posledním známým partnerem zůstává hudebník Josef Holomáč. Ten se nyní rozhodl říct svou pravdu o jejich rozchodu. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Bitcoin automat

Bizarní bitcoinová kauza ministerstva spravedlnosti pokračuje: Dealer podal trestní oznámení

Odsouzený obchodník s drogami Tomáš Jiřikovský, který se v posledních měsících dostal do centra pozornosti kvůli darování bitcoinů v hodnotě jedné miliardy korun českému státu, nyní tvrdí, že je kvůli úniku citlivých informací ohrožen na životě. V trestním oznámení, do nějž nahlédl deník Právo, obviňuje z odpovědnosti Národní centrálu proti organizovanému zločinu (NCOZ) a Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Podle něj právě z těchto institucí měly uniknout neveřejné informace k médiím.