Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ministr zdravotnictví odvolal ředitele FN Královské Vinohrady Arenbergera

Petr Arenberger
Petr Arenberger
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) dnes odvolal jednoho ze svých předchůdců v úřadu Petra Arenbergera z čela pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.

Arenberger média těsně před oznámením ministerstva informoval, že sám rezignoval. Vedením nemocnice byl pověřen náměstek pro léčebně-preventivní péči Jan Votava.

"Nové vedení se musí zaměřit především na otázku nastavení funkčních manažerských procesů a problematiku zadávání veřejných zakázek," uvedl Válek. Vinohrady tak podle něj budou první fakultní nemocnicí, u níž vypíše výběrové řízení na ředitele.

Arenberger nemocnici vedl od října 2019 do dubna 2021, kdy se stal krátce ministrem zdravotnictví. Odejít z tohoto postu musel po kauzách kolem pronájmů vlastních nemovitostí nemocnici a pochybnostech o soukromém podnikání. Ministerstvo zdravotnictví poté do nemocnice poslalo kontrolu.

Témata:  Petr Arenberger Vlastimil Válek

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí do konce týdne: Nejvíce deště dorazí o víkendu

Předpověd počasí pro nadcházející dny naznačuje, že nás čeká chladnější a na srážky velmi bohatý zbytek týdne. Teploty zůstanou pod průměrem a slunečních paprsků bude minimum, přičemž nejvíce deště meteorologové očekávají během nadcházejícího víkendu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Novinka v pražské MHD. Autobus pojede Blankou, spojí dvě linky metra

Praha chystá zajímavou novinku v městské hromadné dopravě. Od léta zavede autobusovou linku mezi šestou a osmou městskou částí, která využije tunel Blanka. Pod číslem 145 vytvoří v trase Sídliště Čimice – Bohnice – Kobylisy – Dejvická vítanou alternativu k trase metrem přes centrum města i individuální automobilové dopravě. Cestu mezi Kobylisy a Dejvickou by měl "tunelbus" zvládnout pod 20 minut.