Vlastimil Válek

Vlastimil Válek (TOP 09)

Kdo nahradí Langšádlovou? Válek má prý čtyři jména

Domov

Podle místopředsedy strany a ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) má strana čtyři kandidáty na pozici ministra pro vědu a výzkum, z nichž tři jsou muži a jedna žena. Uvedl to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Petr Fiala

Lékaři podepsali s vládou složitě vyjednanou dohodu o platech

Domov

V pátek podepsali zástupci nespokojených lékařů dohodu o zvýšení platů s premiérem Petrem Fialou a ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Vláda na toto navýšení vyčlenila částku ve výši 9,8 miliardy korun. Premiér uvedl, že tato dohoda je významná nejen pro lékaře a zdravotníky, ale také pro občany, protože zajišťuje, že lidé v Česku nemusí mít obavy o dostupnost zdravotní péče.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Domov

Lékařům se zvýší platy, v pátek ukončí protest

Premiér Petr Fiala (ODS) a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) definitivně zažehnali potíže ve zdravotnictví kvůli výpovědím z přesčasů. Protest lékařů by měl být do pátku odvolán na základě dohody o růstu platů. Ty se v některých případech zvýší až o 15 tisíc korun.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Válek slíbil Česku 360 000 balení penicilinu

Domov

Do konce listopadu bude v České republice k dispozici 360 000 balení penicilinu, uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v dnešním vysílání pořadu Partie na CNN Prima News. Podle něj je penicilin postupně dodáván do lékáren, avšak distributoři zatím nezajišťují rovnoměrné dodávky léku do všech lékáren.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Ministři Válek a Jurečka jednali s lékaři, slíbili snížení přesčasů

Domov

Od 1. ledna příštího roku má vstoupit v platnost nová úprava zákoníku práce, která umožní 24hodinové služby v nemocnicích a sníží maximální objem dobrovolných přesčasů na úroveň, která platila až do začátku října letošního roku. Tato novela bude předložena v parlamentu jako poslanecký návrh. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) to sdělil novinářům po jednání se zástupci lékařů, kteří proti těmto změnám protestují a hrozí, že od prosince nenastoupí na přesčasové směny.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Válek: Probíhají diskuse o obnovení výroby penicilinu v Česku

Domov

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) oznámil, že probíhají diskuse o obnovení výroby penicilinu v České republice. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že tato výroba by mohla začít fungovat v průběhu jednoho až jednoho a půl roku.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Domov

Česko má mít dostatek penicilinu i antibiotik, uvedl Válek

Do České republiky míří kromě antibiotik také 300 tisíc balení klasického penicilinu. Podle ministerstva zdravotnictví by tak mělo být dostatek antibiotik pro nadcházející sezónu respiračních onemocnění. Vyplývá to z informací na webu ministerstva a z tiskové konference šéfa resortu Vlastimila Válka (TOP 09).

Ilustrační foto

Válek dočasně pověřil řízením IKEM Rögnerovou

Domov

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) dočasně pověřil řízením pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) vrchní ředitelku sekce pro ekonomiku a zdravotní pojištění ministerstva zdravotnictví Helenu Rögnerovou.

Petr Fiala

Fiala od Válka očekává řešení situace v IKEM

Domov

Premiér Petr Fiala (ODS) očekává, že ministr zdravotnictví Vlastimil Válek bude situaci kolem ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) MIchala Stiborka odpovídajícím způsobem řešit. Dnes to uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Válek: Data o testech na covid se budou dál denně publikovat

Domov

Data o pozitivních testech na covid-19 bude ministerstvo zdravotnictví (MZd) dál denně sbírat a publikovat i po zrušení povinné izolace. Hlášení chce rozšířit i na jiné infekce. Na dotaz ČTK to dnes odpověděl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Vlastimil Válek (TOP 09)

Válek: Běžné dodávky antibiotik se obnoví v první polovině května

Domov

Výpadky některých druhů antibiotik v českých lékárnách budou pokračovat do první poloviny května. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) by se pak situace měla stabilizovat, protože výrobci urychlí dodávky naplánované na později a další desítky tisíc balení budou přivezeny z ciziny. Ministr to řekl po dnešním jednání vlády.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Nedostatek některých léčiv bude podle Válka trvat do letních prázdnin

Domov

Nedostatek některých léčiv bude podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) trvat do letních prázdnin. Ministerstvo je pro podzimní chřipkovou vlnu shání i v zahraničí. Novinářům to dnes řekl na kongresu praktických lékařů. S výpadky některých léků, zejména antibiotik nebo léků proti horečce včetně dětských sirupů, se Česko i další země EU potýkají od loňského prosince.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Domov

Válek a hygienici dementovali zprávy o šíření TBC, případem se zabývá i policie

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) i hygienici dementovali zprávy, podle nichž olomoucká krajská hygienická stanice (KHS) posílá lidem pozvánky na mimořádné vyšetření na tuberkulózu (TBC), kterou šíří ukrajinští vojáci pobývající v kraji na výcviku. Policie začala lživé informace prověřovat a zjišťovat, zda se nestal trestný čin.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Válek chce v polovině roku představit novou koncepci pediatrie

Domov

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce v polovině roku představit novou koncepci pediatrie. Jejím cílem by měl být vyšší počet absolventů, kteří po studiu pediatrie na lékařské fakultě, nastoupí jako dětští praktičtí lékaři. Ministr to dnes řekl při příchodu na jednání vlády.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Ministr Válek k vývozu léků: Deset let se o tom mluví, chci přesná data

Domov

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce přesná data o vývozu léků z Česka do zahraničí včetně druhů léků a pokutovaných subjektů. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) by měl své nástroje využívat důsledněji, uvedl dnes na dotaz ČTK ministr. Problém s takzvanými reexporty podle něj roky nikdo neřešil.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Vláda schválila úhradu antibiotik ze zahraničí, do konce února čeká půl milionu

Domov

Vláda dnes schválila úhradu prvních 100.000 balení antibiotik ze zahraničí z veřejného zdravotního pojištění. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) jde o první část z 500.000 balení, která očekává v lednu a únoru. Předjednaných je 800.000 kusů, řekl na tiskové konferenci po jednání kabinetu. Při příchodu na jednání uvedl, že jedna krabička stojí řádově o koruny víc než česká balení.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Domov

Válek vyzval lidi, aby neskupovali léky. Antibiotik čeká do února 500.000 balení

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) dnes vyzval lidi, aby neskupovali léky, kterých bylo nebo stále je na trhu nedostatek. Sirupu na horečku pro malé děti se podle něj do Česka dovezlo dostatečné množství na čtvrt roku, přesto znovu někde chybí. Na dnešní tiskové konferenci zopakoval, že různých druhů antibiotik se v lednu a únoru přiveze téměř půl milionu balení.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Válek vyloučil změnu schématu valorizací plateb státu za pojištěnce

Domov

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) vyvrátil spekulace o možné změně valorizačního schématu úhrad státu za státní pojištěnce v souvislosti s nárůstem inflace v posledním roce. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce dnes uvedl, že není prostor k takovým úvahám. Zavedení valorizačního schématu, které je podobné valorizacím penzím, prosadila vládní koalice v loňském roce.

Vlastimil Válek (TOP 09)

MZd: Česko při předsednictví EU pokročilo v tématu onkologie a vzácných nemocí

Domov

V ČR příští rok začne pilotní projekt včasného záchytu rakoviny prostaty, ministerstvo zdravotnictví ho letos připraví. Podle ministra Vlastimila Válka (TOP 09) jde o jeden z konkrétních výsledků toho, že téma onkologie a prevence bylo jednou z priorit českého předsednictví EU ve zdravotnictví. Dalšími byla například vakcinace, vzácná onemocnění nebo podpora Ukrajiny. Řekl to na tiskové konferenci ke zhodnocení předsednictví.

Aktuálně se děje

25. května 2024 20:54

Zelenskyj před novináři zesměšnil Putina. Jeho výroky označil za nudné

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil komentáře ruského prezidenta Vladimira Putina, které zpochybňují jeho legitimitu, za nudné a nezajímavé. Naopak za nelegitimního označil ruského prezidenta. Uvedl to v rozhovoru, který dnes publikoval kazachstánský server Vlasť.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Češi ovládli MS v hokeji, ve finále v Praze porazili Švýcarsko 2:0 a vybojovali zlato

V neděli večer se v pražské O2 Areně koná vyvrcholení letošního hokejového světového šampionátu v České republice, ve kterém se utkává domácí národní tým s tím švýcarským. Jedná se o historicky první vzájemný zápas těchto dvou týmů ve finále v historii MS. Česká hokejová reprezentace se pak ve finále MS objevila poprvé po 14 letech a chtěla navázat na dosud poslední zlato z roku 2010, ale i na zlato z roku 1985, kdy se naposledy domácímu (tehdy československému) týmu podařilo ovládnout turnaj na domácí půdě. To pro Švýcary se jedná o druhou účast ve finále v historii, před šesti lety získali stříbro po porážce se Švédskem. Český tým nakonec zvítězil 2:0 a odnáší si vytoužené zlato.