reklama

Tvrdí, že česká vláda nemá mít v čele politika, který je ve střetu zájmů a čelí trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Chtějí také hájit nezávislost justice i médií. Babiš respektuje právo lidí demonstrovat, odstoupit ale nehodlá.

Na demonstraci v Brně na Malinovského náměstí se shromáždily stovky lidí. Zakladatel spolku Milion chvilek Mikuláš Minář v proslovu shrnul důvody, proč se demonstrace v těchto dnech pořádají, připomněl výsledky auditu EU a poděkoval lidem za ochotu se pět dní před Vánoci na demonstraci sejít. V úterý lidé demonstrovali svou nespokojenost s Babišovým působením ve vládě v Praze, v pondělí v menších městech.

V Jihlavě se dnes stovky lidí sešly s transparenty a českými vlajkami v parku nedaleko sochy T. G. Masaryka. Spolu s místními přišli svůj nesouhlas s premiérem vyjádřit i lidé z jiných měst Vysočiny, kde se naposledy demonstrovalo v pondělí, řekl za pořadatele Petr Palovčík. Více než dvě stě lidí demonstrovalo v centru Zlína, stovka v Karlových Varech.

V Ostravě na Prokešově náměstí demisi premiéra žádaly tři stovky lidí. V centru Ústí nad Labem se shromáždilo přes sto lidí. Z Mírového náměstí odešli lidé k univerzitě, kde u lavičky Václava Havla zapálili svíčky. V Pardubicích šly stovky účastníků protestu za slyšitelného bubnování a hvízdotu na píšťalky od sochy Jana Kašpara k Východočeskému divadlu. V Olomouci před budovou krajského úřadu demonstrovalo přes 200 lidí. Protestního průvodu v Hradci Králové centrem města k vlakovému nádraží a autobusovému terminálu se zúčastnily podle odhadu organizátorů stovky lidí.

V úterý zástupci spolku Milion chvilek na závěr pražské demonstrace uvedli, že příští rok budou v protestech pokračovat. Současně vyzvali účastníky, aby se zajímali o druhé a převzali díl odpovědnosti za stav společnosti.

reklama