reklama

"Podmínkou je, že vláda začne projednávat pandemický plán, což pan premiér přislíbil na úterý, i že bude jednat s opozičními poslanci a že projdou návrhy, které hejtmani dali panu ministru (zdravotnictví Janu) Blatnému na jednotlivá opatření, pokud bude nouzový stav prodloužen.

Zatím je v jednání prodloužení o 14 dnů, aby měla vláda čas a prostor absolvovat jednání s opozicí, aby začala projednávat pandemický zákon a aby se zrevidovala opatření, která v tuto chvíli v rámci nouzového stavu platila," řekl Schrek.

Hejtmani by podle něj měli mít jednotné stanovisko, protože nejde o jednotlivé kraje, ale celou ČR. Potlačení pandemie není, jak řekl Schrek, jenom otázkou nouzového stavu.

"Je to otázka přístupu vlády, jednání vlády s opozičními poslanci, hledání řešení na úrovni parlamentu. Nechceme, aby vláda přenášela odpovědnost na úroveň hejtmanů a vynucovala si, jestli požádáme, nebo nepožádáme o nouzový stav. Podstata problému je, že pandemii je potřeba řešit na vládní úrovni, všechny týmy epidemiologů, ti musí rozhodovat," dodal hejtman.

reklama