Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš podstoupí ve středu operační zákrok

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) podstoupí ve středu operační zákrok, který podle něj nesouvisí s jeho nedávnou hospitalizací v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) kvůli krátké ztrátě vědomí a částečné neprůchodnosti střev. Uvedl to dnes v rozhovoru pro Frekvenci 1. Upřesnil tak informace Rádia Impuls, že ve středu podstoupí v IKEM vyšetření kvůli příčinám své zdravotní indispozice.

"Já zítra (ve středu) podstoupím nějaký operační zákrok, který ale nemá nic společného s tím, co se mi přihodilo minule..., to znamená to, že se mi zablokovalo tenké střevo a že jsem byl v bezvědomí," řekl Babiš Frekvenci 1. Zákrok nespecifikoval. Dodal jen, že do IKEM bude docházet na vyšetření. Lékaři chtějí zjistit, proč ztratil vědomí a měl částečně neprůchodná střeva. Kvůli zdravotním problémům byl v polovině března v IKEM týden hospitalizovaný.

"Já se cítím dobře, ale lékaři by rádi zjistili, co bylo příčinou toho mého stavu, kdy jsem ztratil vědomí a zablokovalo se mi tenké střevo. Dopadlo to dobře, nebyl jsem na operaci, ale lékaři trvají na nějakých dalších vyšetření v IKEMu," uvedl expremiér a šéf nejsilnějšího opozičního hnutí pro Impuls. V poslaneckém klubu ANO se rozšířil covid-19, Babiš podle svých slov příznaky nemá, test na koronavirus si nedělal. "Jsem třikrát očkovaný a jsem v pohodě, žádné příznaky nemám," uvedl.

Expremiér podle Impulsu kvůli zdravotnímu stavu nemohl jet do Maďarska vyjádřit před nadcházejícími volbami podporu předsedovi vlády Viktoru Orbánovi, a oplatit mu tak stejný krok. Na Frekvenci 1 ale řekl, že do Maďarska neplánovat jet. Kvůli zdravotnímu stavu nemůže teď cestovat. "Jsem tady a budu chodit po lékařích a vyšetřeních," poznamenal.

Babiš připomněl, že Budapešť po ruské invazi na Ukrajinu souhlasila se všemi sankcemi Západu vůči Moskvě, respektuje ale zdrženlivý postoj země. "Že Maďarsko nechce rozdávat zbraně, tak je to jejich rozhodnutí. Mají před volbami, na Ukrajině je velká maďarská menšina, takže je to takový specifický vztah, ale Maďarsko určitě nezablokovalo žádné rozhodnutí EU nebo NATO," poznamenal Babiš. Maďaři budou rozhodovat o nové vládě v neděli 2. dubna.

Babiše 11. března převezla sanitka do IKEM poté, co se mu po jídle udělalo špatně, nakrátko ztratil vědomí a kolegové mu museli poskytnout první pomoc. Zmínil tehdy, že měl také částečnou střevní neprůchodnost, která může mít víc důvodů. Po týdnu ho lékaři propustili s tím, že musí absolvovat další vyšetření. Hospitalizace ale už nutná podle něj nebude.

Témata:  Andrej Babiš Nemocnice IKEM

Související

Aktuálně se děje

30. března 2025 19:38

Jak na tom je Michael Schumacher? Přišly nové informace z okolí rodiny

Nová sezóna Formule 1 začala v průběhu března, přičemž skoro každý rok mají fanoušci nějakého nového miláčka. Nezapomíná se však ani na staré hrdiny. Například na Michaela Schumachera, kterého po konci kariéry potkal složitý osud. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy