Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš prozradil, kdy se nechá očkovat proti koronaviru

Andrej Babiš (ANO)
Andrej Babiš (ANO)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nechá očkovat proti koronaviru hned první den, kdy se v Česku začnou očkovat zdravotníci, tedy v neděli 27. prosince. Řekl to dnes bez dalších podrobností televizi Nova. Zopakoval, že očkovat se začne ve čtyřech pražských a dvou brněnských nemocnicích, zásilka prvních vakcín přijde 26. prosince.

"Kdo bude první, to nevím, podstatné je, že začneme očkovat okamžitě, jak je to možné," řekl Babiš. Dosud ke svému očkování uváděl, že se musí poradit se svým praktickým lékařem kvůli chybějící slezině.

Podmínečnou registraci vakcíny firem Pfizer a BioNTech na trhu Evropské unie dnes schválila Evropská komise. Do Česka dorazí vakcína 26. prosince večer, půjde o 9750 dávek. Prvními prosincovými dávkami se budou očkovat zdravotníci ve vybraných nemocnicích. V lednu pak přibudou hospitalizovaní senioři a lidé v domovech sociální péče. Veřejnost z řad seniorů a mladších vážně nemocných se bude moci očkovat nejdříve v únoru.

Fakultní nemocnice Brno očekává v neděli dodávku 5000 vakcín. Část půjde na očkování zaměstnanců nemocnice, část dalším nemocnicím v kraji, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Očkování by měl v nemocnici podstoupit i ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Naočkovat se podle dřívějších informací nechá také prezident Miloš Zeman, počká si ale, až bude moci být očkována veřejnost. "Počkám si, až projde první vlna, to jsou zdravotníci, druhá vlna, to jsou pracovníci integrovaného záchranného systému. A já se pak zařadím mezi všechny ostatní občany," řekl v neděli v pořadu Partie na CNN Prima NEWS. Při svém očkování nebude dělat "žádnou šaškárnu s televizními kamerami", dodal.

Témata:  Andrej Babiš očkování koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

3. ledna 2026 18:44

Trump potvrdil zadržení Madura. Odhalil i další americké plány s Venezuelou

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci potvrdil, že vojáci zadrželi prezidenta Venezuely Nicolase Madura. Na jedné z amerických lodí je momentálně přepravován do USA. Podle Trumpa se nyní Američané chopí moci v jihoamerické zemi. Očekává přitom, že americké společnosti budou investovat do tamního ropného průmyslu. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Alena Schillerová

Schillerová: Ukrajina by měla být pokornější. Macinka si pozve velvyslance na kobereček

Spor kolem novoročního projevu Tomia Okamury (SPD) dál hýbe českou politickou scénou a vnáší napětí do vládní koalice hnutí ANO, SPD a Motoristů. Ministryně financí Alena Schillerová se v nedělním pořadu Partie na CNN Prima NEWS pokusila situaci mírnit, když uvedla, že by sama řadu předsedových výroků nikdy nepoužila. Podle ní nebyly některé formulace vhodné, nicméně zdůraznila, že jde o osobní vyjádření šéfa Sněmovny, které si koaliční partneři plánují vyříkat na pondělní radě.