Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš se omluvil novinářce Holcové za to, že zveřejnil nepravdivý příspěvek na sociální síti

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Tomáš Tkáčik / INCORP images

Předseda opozičního hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš se na svém facebookovém profilu omluvil investigativní novinářce a šéfredaktorce serveru Investigace.cz, Pavle Holcové, za neoprávněný zásah do jejích osobnostních práv, který byl způsoben zveřejněním nepravdivého příspěvku na sociální síti. Krajský soud v Praze nařídil Babišovi, aby tuto omluvu zveřejnil.

Babiš ve své omluvě uvedl: "Omlouvám se paní Pavle Holcové za neoprávněný zásah do jejích osobnostních práv způsobený zveřejněním nepravdivého příspěvku pod titulkem 'Došlo Whatsappem' na internetové stránce www.facebook.com/AndrejBabis ze dne 2. 4. 2022."

Podle serveru Investigace.cz Babiš v dubnu loňského roku na svém facebookovém profilu zveřejnil koláž obsahující fotografii Pavly Holcové a text, který tvrdil, že pokud by se Babiš odhodlal kandidovat na prezidenta, bylo by domluveno s panem Sorosem, že před volbami budou opět šířeny nepravdivé informace.

Tento příspěvek byl reakcí na tzv. kauzu Pandora Papers, ve které server Investigace.cz zveřejnila informaci, že Babiš v rámci svých majetkových přiznání neuvedl, že vlastní akcie offshore společností. Oznámení o této kauze bylo později loni v létě odloženo černošickým úřadem.

Témata:  Andrej Babiš

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 15:39

Maďarsko zablokovalo finanční pomoc Ukrajině, dokud Kyjev neobnoví tranzit ropy

Maďarsko bude blokovat finanční pomoc Ukrajině z Evropského mírového nástroje, dokud Kyjev neobnoví tranzit ruské ropy přes ropovod Družba. Šéf maďarské diplomacie Péter Szijjártó to uvedl v rozhovoru pro komerční televizi ATV.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy