reklama

Server zveřejnil fotografii dopisu, který Filipová obdržela. Babiš v textu píše, že neměl v úmyslu ženu urazit, protože ji před začátkem sporu neznal. "... ctím pravidla právního státu a přestože s uvedeným soudním rozhodnutím nesouhlasím a budu proti němu podávat dovolání, podvoluji se mu a zasílám Vám omluvu předepsaného znění," napsal šéf hnutí ANO a opoziční poslanec. V dopise pak následuje soudem nařízený text omluvy.

Filipová podle serveru uvedla, že ji omluva příjemně překvapila, byť podle ní není míněna upřímně. Oceňuje však, že přišla včas ve lhůtě stanovené soudem. Náklady řízení, které nařídil soud Babišovi také zaplatit, totiž přišly se zpožděním, doplnil server.

"Vzhledem k úvodu, který pan Babiš do dopisu připsal nad rámec soudem nařízeného textu, je zřejmé, že omluva není z jeho strany vůbec myšlena upřímně," cituje server Filipovou. "Jsem šťastná, že celé to čtyřleté martyrium mé snahy dokázat, že tehdejší premiér je lhář, má svůj spravedlivý konec a že pravda nad lží nakonec vyhrála. Jen si kladu otázku, kolik lží si od tohoto člověka ještě budeme muset vyslechnout?," dodala.

Filipová se zúčastnila demonstrace 11. července 2018, kdy poslanci rozhodovali o tom, zda dají Babišově menšinové vládě důvěru. Babiš v reportáži následně uvedl, že je o zaplacení demonstrantů přesvědčený, protože protestující jsou "stále stejní lidi", a že si neumí představit, že by někdo protestoval 16 hodin, takže "nějaká motivace tam bude".

Babiš poté mluvil o zaplacených demonstracích v souvislosti s protestem před Českým rozhlasem z 21. srpna. V TV Barrandov premiér na konci loňského srpna řekl, že lidé, co na něj pískali, byli zaplacení, a že jde o politické odpůrce na objednávku. Odkazoval se přitom na vyjádření poslance ANO Pavla Růžičky, který po červencovém protestu zveřejnil, že slyšel několik lidí, jak se baví o tom, kam mají jít pro peníze.

Účastníci demonstrace jeho tvrzení odmítli, podle nich se bavili o penězích na případnou pokutu pro mladíka, který byl na akci legitimován.