Omluvit se za výroky o zaplacených demonstrantech nařídil Babišovi pravomocně pražský krajský soud letos v červenci. Filipové, které se demonstrací účastnila, pak poslal šéf ANO dopis se soudem nařízenou omluvou, kterou ale doprovázel další text. V něm Babiš napsal, že neměl v úmyslu ženu urazit, protože ji před začátkem sporu neznal. Uvedl také, že s rozhodnutím soudu nesouhlasí.

Podle advokáta Filipové takovým komentářem Babiš omluvu devalvoval. Filipová proto spolu s ním podala na expremiéra návrh na exekuci. Vyrozumění o jejím zahájení mu bylo doručeno minulý týden ve středu. Babiš proto Filipové poslal druhý dopis, tentokrát již bez dalších komentářů. "Je smutnou vizitkou bývalého premiéra Babiše, že nedokázal splnit rozhodnutí soudu hned napoprvé a řádnou omluvu na něm musel vymoci až exekutor," sdělila deníku Forum 24 Filipová.

Zaplacení pokuty Seznam Zprávám potvrdil Babiš. Podle advokáta Petra Němce, by měl nyní Babišův právník soudnímu exekutorovi prokázat, že se omluvil. "Následně by mělo dojít k zastavení exekučního řízení," řekl serveru Němec.

Filipová se zúčastnila demonstrace 11. července 2018, kdy poslanci rozhodovali o tom, zda dají Babišově menšinové vládě důvěru. Babiš v reportáži následně uvedl, že je o zaplacení demonstrantů přesvědčený, protože protestující jsou "stále stejní lidi", a že si neumí představit, že by někdo protestoval 16 hodin, takže "nějaká motivace tam bude".

Babiš poté mluvil o zaplacených demonstracích v souvislosti s protestem před Českým rozhlasem z 21. srpna. V TV Barrandov premiér na konci srpna 2018 řekl, že lidé, co na něj pískali, byli zaplacení, a že jde o politické odpůrce na objednávku. Odkazoval se přitom na vyjádření poslance ANO Pavla Růžičky, který po červencovém protestu zveřejnil, že slyšel několik lidí, jak se baví o tom, kam mají jít pro peníze. Účastníci demonstrace jeho tvrzení odmítli, podle nich mluvili o penězích na případnou pokutu pro mladíka, který byl na akci legitimován.