reklama

Babiš se na úvod pozastavil u učitelů, kteří se chystají stávkovat. „Tentokrát zdravím speciálně učitele, které burcují odbory, ať jdou do stávky. Přijde mi to naprosto nesmyslné a šílené. Učitelé stávkují? Co vede hnutí ANO ministerstvo školství, nerostou nikomu platy tak rychle, jako učitelům. Nikomu. Žádná profese nemá tak skvělý výhled a takovou jistotu dalšího růstu, jako právě učitel,“ tvrdí Babiš, podle kterého bude průměrný plat v roce 2021 bude 45.342 korun a u nepedagogů 26.263 korun. „O 50 procent víc než v roce 2017,“ poučuje šéf vlády.

Podle něj ale ani stávka nic nevyřeší. „Jsem strašně zklamaný přístupem odborářů, měli u mě vždycky prioritu, dostávali termíny z jednoho dne na druhý. Teď všechno pokazili. Stávka je úplně zbytečná, naše stanovisko nezměníme,“ vzkazuje.

Zkritizoval také opozici za to, že prý obstruovala, když se ve Sněmovně jednalo o vládním daňovém balíčku. „Těch 27 hodin naprostého nihilismu, během kterého vystupovali zástupci opozice a předčítali totální blbosti, naprosto nesouvisející s tématem, jsme mohli využít na projednávání a schvalování dalších užitečných zákonů. Ve frontě totiž čeká 67 vládních a 133 poslaneckých návrhů zákonů. Včetně těch opozičních! A to nepočítám mezinárodní smlouvy, zprávy a další věci, které jsou potřeba projednat,“ zlobí se Babiš. „Za to jsou poslanci placeni. Ne za šaškárnu, kterou opozice předváděla na kamery. Jeden jednací den stojí daňové poplatníky 5 milionů korun, jak už psala Alena Schillerová na Facebooku,“ pokračuje v kritice.

Opozici se nelíbí, že vláda zvýšení rodičovského příspěvku z 220 na 300 tisíc vláda svázala se zvýšením daní. Podle Babiše to ale jeho kabinet dělá pro lidi. „Hlavní cíl daňového balíčku je větší ochrana našeho národa před tvrdým chlastem, kouřením a hazardem. Tyhle věci jsou totiž čím dál dostupnější s tím, jak roste naše životní úroveň. Není absolutně žádný důvod, aby byly za babku a snadno dostupné i dětem z kapesného,“ zuří šéf hnutí ANO. „To, na čem opozice postavila svoje obstrukce, byla hlavně ta část daňového balíčku, kde řešíme způsob, jak se budou danit rezervy pojišťoven. Je to jen technikálie a proto vás tím nebudu moc zatěžovat,“ píše Babiš.

Podle něj ale vláda nakonec opozici stejně přetlačí. „Každopádně, jak už asi víte, navzdory všemu zdržování, exhibicím a lhaní do kamer, které opozice předváděla, my daňový balíček prosadíme. A už teď víme, že ve středu odhlasujeme vyšší rodičák, který je s balíčkem spojený,“ zopakoval to, co už slíbila na příklad i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

reklama