Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš se v pátek vydá na první cestu po pandemii

Andrej Babiš (ANO)
Andrej Babiš (ANO)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek poletí do Polska na první pracovní zahraniční cestu od začátku pandemie koronaviru v Evropě. Zúčastní se summitu předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) a předá předsednictví V4 Polsku. Vyplývá to z materiálu, který má ČTK k dispozici. Příští týden v úterý navštíví Polsko také ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Program premiérů V4 bude zahrnovat jednání, tiskovou konferenci a pracovní oběd.

Hlavními tématy budou program a priority polského předsednictví, víceletý finanční rámec Evropské unie či fond obnovy na podporu států a regionů, které nejvíce zasáhla krize způsobená novým typem koronavirem. Řešit by předsedové vlád měli také aktuální evropské otázky typu migrace.

Petříček bude o čtyři dny později se svými kolegy ze zemí V4 jednat mimo jiné o situaci v Evropě po pandemii covidu-19 či o možném rozšíření Evropské unie o státy západního Balkánu. Ve Wadowicích se zúčastní také připomínky stého výročí narození papeže Jana Pavla II.

Témata:  Andrej Babiš Polsko

Související

Aktuálně se děje

13. června 2026 9:16

Rodinná vražda na Chodově? Policie prozradila novinky z vyšetřování

Policie od pátku vyšetřuje vraždu, ke které došlo na pražském Chodově. Případem se zabývají kriminalisté, zadržena byla jedna osoba. Jde o muže, jenž je podezřelý z vraždy. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Dálnice, ilustrační fotografie.

Stovkám tisíc řidičů vyprší platnost průkazu. Na úřad už se chodit nemusí

Řidiči, kterým ještě letos skončí platnost řidičského průkazu, mohou k jeho výměně využít moderní digitální cestu přes Portál dopravy. Upozorňuje na to ministerstvo dopravy. Elektronické podání žádosti plně využívá propojenost státních registrů, je rychlé, bezpečné a levnější. Počet řidičů, kteří dávají přednost digitální formě před osobní návštěvou úřadu, roste.