Babiš v reakci na dnešní Zemanovo vánoční poselství ocenil, že se prezident těší dobrému zdraví po těžké nemoci z podzimu i prodělání covidu-19. "Bylo fajn, že si vzpomněl na naši vládu a pochválil ji," uvedl. Se Zemanem nesouhlasí v tom, že by rok 2021 nebyl dobrý. "Byl to dobrý rok, na tom si trvám. Naší zemi se skvěle daří, vzkvétá a má skvělé ratingy. Ano, covid nás poškodil, ale i ten je díky opatřením přijatých naší vládou na ústupu," doplnil.

Se Zemanem souhlasí v kritickém názoru na odchod NATO z Afghánistánu i v tom, že Zelená dohoda může být nebezpečná. "Pokud bychom přijali všechna ta, někdy až šílená, opatření navrhovaná Evropskou komisí. Nesmyslům o plynu nebo zákazu výroby aut se spalovacími motory zabránit můžeme. Musíme k tomu využít naše předsednictví v roce 2022," uvedl.

Babiš dodal, že díky jeho úsilí z doby, kdy byl premiérem, nemá ČR závazek jako jednotlivý stát, ale závazek je průměrný pro všechny členské státy. "A vyjednali jsme obrovské množství peněz. Vyvázat se ze (Zelené dohody) jednostranně nelze, přišli bychom tím o zdroje EU, které mohou dosáhnout až bilion. Poškodilo by nás to," uvedl.

Povinné očkování může být cestou, jak porazit covid-19, souhlasí s prezidentem. "Naše vláda právě proto chtěla začít u rizikové skupiny občanů 60 plus. Covid ale už teď na základě opatření naší vlády klesá, a to mě těší," míní. Naopak nesouhlasí se Zemanovým názorem, že rozpočet připravený kabinetem ANO a ČSSD není dost proinvestiční a úsporný. "Jsem dost zvědavý, jak nová vláda v těchto těžkých časech dokáže připravit nový rozpočet, myslet na investice a ještě ušetřit 125 miliard, jak slibovala," uvedl.

Na příští rok Babišova vláda schválila schodek 376,6 miliardy korun, ale nový kabinet Petra Fialy (ODS) chce deficit snížit pod 300 miliard omezením výdajů. Zvýšení daní odmítá. ČR tak vstoupí do roku 2022 s rozpočtovým provizoriem.