Předseda kabinetu též uvedl, že nehodlá zasahovat do vyjednávání o koalicích v jednotlivých krajích, je to podle něj na tamních organizacích. Výsledky senátních voleb příliš nesledoval.

Podle dosavadních výsledků postupovali kandidáti ANO v devíti senátních obvodech do druhého kola. Hnutí obhajuje dva mandáty. V krajských volbách ANO podle stávajících výsledků zvítězilo v deseti krajích. Před čtyřmi lety uspělo v devíti, hejtmana ale nakonec mělo pouze v pěti.

"Mám z toho upřímnou radost. De facto možná ještě větší než v roce 2017. Byla tady obrovská nejistota, jestli přijdou naši voliči, dají nám hlasy, nepodlehnou různým dezinformacím," řekl Babiš. V souvislosti s opozicí mluví o spiknutí nenávisti. "Bylo neuvěřitelné v debatách, jak někteří lídři Babiše nenávidí. Jediný jejich program je porazit Babiše příští rok," dodal premiér.

Očekává, že v některých krajích ostatní subjekty ANO obejdou při sestavování koalic. "Taková je politická realita, atmosféra. Nezbývá nic jiného než to akceptovat, i když tomu nerozumím, protože na rozdíl od opozice můžu zdokumentovat velice konkrétně, co jsem udělal v politice od ledna 2014," poznamenal Babiš. Také současná menšinová vláda s ČSSD má podle něj výsledky. Zopakoval, že doufá, že hejtmani budou spolupracovat s vládou.

Výsledek ANO ve Středočeském kraji považuje Babiš za příjemné překvapení. Podle propočtu ČTK tam vyhraje STAN, na druhém místě bude pravděpodobně ODS před hnutím ANO, jež tam minulé krajské volby vyhrálo. "Je velká škoda, že paní hejtmanka (Jaroslava Pokorná Jermanová) si to pokazila různými aférkami," poznamenal.

Různé prognózy podle Babiše hovořily o tom, že ANO ve Středočeském kraji získá 13 procent, v současnosti má zhruba 18,5 procenta. Na dotaz, zda by výsledek ANO byl obecně lepší, kdyby nebyla lídryní kandidátky znovu Pokorná Jermanová, Babiš odpověděl, že si myslí, že "kdybychom neměli covid-19, výsledek by byl podstatně lepší".