reklama

Babiš ani Nagyová si verdikt poslechnout nepřišli, k pražskému městskému soudu dnes vyslali jen advokáty. "Jsem spokojen. Upřímně řečeno jsem tento výsledek nečekal - podle toho, jakým způsobem tady někdy probíhala ta jednání, kdy tady v jednací síni hodně rezonovala nervozita," sdělil zástupcům médií Bruna. Závěr soudu shrnul tak, že ani u Babiše, ani u Nagyové se neprokázal úmysl spáchat trestný čin.

K případné možnosti podání opravného prostředku se Bruna v jednací síni nevyjádřil. "Nemám tu klienta. On si o věci rozhoduje sám, jak jste sám poznal," řekl soudci Janu Šottovi. "Klient si nepřeje, abychom se za něj jakýmkoliv způsobem vyjadřovali, ale doporučím mu, aby žádné opravné prostředky nevyužíval," doplnil pak advokát pro novináře. Komunikaci s Babišem jakožto klientem popsal jako "velmi složitou".

Spokojený odcházel i obhájce Nagyové. "Jsem rád za klientku, protože tímto rozhodnutím jí svitla naděje, že po sedmi letech jí skončí velké životní trápení," podotkl. "Klíčový závěr soudu je, že Farma Čapí hnízdo nepůsobila na žádném stejném trhu jako kdokoliv ze skupiny Agrofert a současně nebyl takový trh nalezen ani v rámci hypotetické úvahy do budoucna," zhodnotil.

Státní zástupce byl v hodnocení verdiktu velmi stručný. "Zproštění obžaloby je varianta, se kterou se musí počítat. Já jsem s ní počítal," řekl Šaroch.