Peněženka eDokladovka bude v první fázi obsahovat občanský průkaz a řidičský průkaz. Stále ale budou platit klasické doklady. Měla by být připravena na dobu, kdy bude schválená implementace elektronického dokladu na evropské úrovni v roce 2025. Evropské nařízení EIDAS2 o unijní digitální identitě schválila EU během letošního českého předsednictví.

"Evropská digitální peněženka bude podobně významná, jako ve své době třeba roaming," řekl Bartoš.

Podle Bartoše stát rovněž chystá v oblasti digitalizace zavedení jednotné státní domény gov.cz a jednotného vzhledu webových stránek státu. Další novinkou je sdílený datový fond, který bude disponovat všemi daty, jež stát již od občanů prostřednictvím registrů má.

V březnu nebo v dubnu příštího roku by měla začít fungovat Digitální informační agentura. Agentura podle Bartoše umožní efektivní sdílení informací mezi státními organizacemi i prosazování principu nadresortních řešení. Od vzniku agentury si vicepremiér slibuje úspory v nákladech na informační technologie. Příští rok na jaře by se měl státní NAKIT (Národní agentura pro komunikační a informační technologie) transformovat pod digitální agenturu.

Česko musí podle Bartoše dotáhnout chybějící cloudové služby státu, vyřešit dlouhodobě uzavřené "nevypověditelné" smlouvy o IT službách pro stát a přetrvávajícím problémem jsou i limitované personální kapacity a možnosti zaměstnávat IT experty.

V roce 2023 chce vláda v rámci podpory digitálního vzdělávání dosáhnout toho, aby 70 procent obyvatel, tedy asi šest milionů lidí, mělo základní digitální dovednosti. Znamená to vyškolit 870.000 lidí.