Ivan Bartoš

Ivan Bartoš

Pirátskou stranu dál povede Ivan Bartoš

Domov

Vicepremiér Ivan Bartoš byl znovu zvolen do čela vládní strany Piráti na celostátním fóru v Brně. Ve druhém kole volby získal 556 hlasů, porazil tak svou konkurentku europoslankyni Markétu Gregorovou, která obdržela 300 hlasů.

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto

V Česku by měly začít fungovat eDoklady, schválili to poslanci

Domov

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

Češi slaví na Národní třídě státní svátek 17. listopadu. (17.11.2022)

Česko si připomíná události 17. listopadu, politici nechybí na Národní třídě

Domov

Česká politická scéna od pátečního rána míří k památníku na Národní třídě, aby si připomněla události ze 17. listopadu 1989, které vedly k sametové revoluci. Výjimkou je nemocný premiér Petr Fiala (ODS), který oslavy vynechává. Politici zmiňují důležitost demokracie, expremiér Andrej Babiš kritizoval její údajnou privatizaci současnou vládní garniturou.

Ivan Bartoš

Domov

Piráti půjdou do dalších voleb samostatně, potvrdil Bartoš

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš v podstatě vyloučil, že by strana opět zformovala volební koalici s hnutím Starostové a nezávislí pro příští sněmovní volby. Oba subjekty šly společně do posledních voleb, po nichž utvořily společně s ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vládní koalici.

Ivan Bartoš

Bartoš vysvětlil, jak je to s údajným rušením rodných čísel

Domov

Místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) v pátek na tiskové konferenci okomentoval nabytí účinnosti zákona o občanských průkazech, kterým se utlumuje používání rodných čísel. Rodná čísla nebudou od roku 2025 uváděna v nově vydaných dokladech, všude jinde zůstávají, řekl vicepremiér.

Ivan Bartoš

Vláda uvolní 800 milionů korun na podporu výstavby nájemního bydlení

Domov

Vláda dnes schválila poskytnutí 800 milionů korun do programu na podporu výstavby nájemního bydlení. Většina peněz bude určena pro obce, část ale mohou dostat i soukromí investoři, kteří ve spolupráci s obcí byty staví. Po jednání kabinetu to novinářům řekl vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Ivan Bartoš

Vicepremiér Bartoš chce omezit zveřejňování dat držitelů datových schránek

Domov

Vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) navrhne do konce dubna vládě novelu, která by omezila zveřejňování osobních údajů vlastníků datových schránek. Seznamy držitelů datových schránek zveřejňuje od roku 2009 ministerstvo vnitra. Bartoš to dnes uvedl v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Reagoval tak na protesty vlastníků datových schránek, které řeší Úřad pro ochranu osobních údajů. Podle bývalé ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (ANO) přichází Bartošova iniciativa pozdě.

Ivan Bartoš

Domov

Bartoš chce peníze z podpory stavebního spoření převést na jinou podporu bydlení

Stávající systém stavebního spoření je podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) v současnosti neefektivní a neplní svou původní funkci. Stát by podle něj měl peníze, které nyní vynakládá jako příspěvek ke spoření, využít na jinou formu podpory bydlení. Bartoš to dnes řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Stát vydává ročně formou příspěvku na stavební spoření přes čtyři miliardy korun, vláda nyní zvažuje jeho zrušení.

Česká pošta, ilustrační fotografie.

Ministři: Pokud je v obci jedna pobočka pošty, rušit se nebude

Domov

Pokud je v obci jedna pobočka pošty, rušit se nebude, dostupnost služby bude v regionech zachována. Novinářům to před dnešním jednáním vlády řekl vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Potvrdil to také vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Ivan Bartoš

Podle Bartoše zatím v koalici není shoda na růstu daně z nemovitosti

Domov

Mezi stranami vládní koalice zatím není shoda na zvýšení daně z nemovitosti, o kterém v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN) mluvil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Novinářům to dnes před jednáním vlády řekl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Ivan Bartoš

Bartoše čeká jednání s Pavlem o situaci v regionech

Domov

Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) dorazil dnes před polednem na schůzku se zvoleným prezidentem Petrem Pavlem, chce s ním jednat zejména o situaci v regionech. Bartoš to novinářům řekl před schůzkou, která je plánovaná zhruba na hodinu. Pavel se tento týden chystá navštívit Karlovarský kraj.

Ivan Bartoš

Domov

O penzijní reformě se podle Bartoše povede ještě diskuse, nic není finální

O penzijní reformě se ještě povede podrobná diskuse, nic není finální, sdělil dnes ČTK vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti) k návrhu, který v neděli zveřejnila Česká televize (ČT). Piráti mají k plánu připomínky, o kterých se bude ještě jednat, doplnil Bartoš. Podle jeho strany je nutné zlepšit finanční udržitelnost systému a minimalizovat negativní dopady na seniory i pracující.

Ivan Bartoš

Regulace krátkodobých pronájmů bytů turistům by podle Bartoše mohla být do léta

Svět

Regulace krátkodobých pronájmů bytů turistům by podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) mohla být v ideálním případě přijata do letošní letní sezony. Záležet to bude i na tom, zda se Švédsku jako předsednické zemi EU podaří najít shodu na unijních pravidlech regulace. Bartošův úřad z ní chce vycházet v novele o podnikání v cestovním ruchu. Ministr to dnes uvedl ve Sněmovně na dotaz Patrika Nachera (ANO).

Ivan Bartoš volí v prezidentských volbách.

Pirát Bartoš dal hlas Pavlovi, Babiš šel ve strašení podle něj příliš daleko

Domov

Předseda Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, který dnes krátce před 17:00 odvolil v budově základní školy v Sázavské ulici v Praze, novinářům nepřímo potvrdil, že dal hlas Petru Pavlovi. Rozhodoval se snadno, dodal. "Představa, že bych volil Andreje Babiše, snad ani nikoho historicky nemohla napadnout," řekl. Babiš podle něj v kampani například se strašením zašel příliš daleko.

Petr Fiala (ODS)

Pavla do druhého kola podpořili Fiala, Rakušan, Bartoš a další šéfové stran

Domov

Premiér Petr Fiala (ODS) vyzval k podpoře bývalého vysokého představitele české armády Petra Pavla ve druhém kole prezidentských voleb. Novinářům dnes řekl, že v hlasování mezi Pavlem a bývalým premiérem Andrejem Babišem (ANO) půjde o souboj hodnot demokracie, respektu k ústavě a prozápadní orientace proti populismu, lžím a příklonu k Rusku. Pavla podpořili i šéf Pirátů Ivan Bartoš, šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, lídr lidovců Marian Jurečka a předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Ivan Bartoš volí v prezidentských volbách.

Domov

Bartoš je rád za občanské kandidáty i to, že vládní strany vlastního nevyslaly

Vicepremiér a předseda Pirátů Ivan Bartoš je rád za účast občanských kandidátů podpořených vládními stranami v prezidentské volbě i za to, že strany koalice do volby žádného vlastního nevyslaly. Prezidentská volba není o tom, zda je populární vláda, řekl novinářům potom, co necelou hodinu po otevření volebních místností odevzdal svůj hlas na jedné ze základních škol na pražských Vinohradech.

Ivan Bartoš

Jurečka s Bartošem spojují hlasování o nedůvěře s prezidentskými volbami

Domov

Vicepremiéři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Ivan Bartoš (Piráti) spojují vyvolání hlasování o nedůvěře vládě, které avizovalo hnutí ANO, se snahou vytvořit prostor bývalému premiérovi a kandidátovi na prezidenta Andreji Babišovi (ANO) před druhým kolem volby hlavy státu. Řekli to na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády. Vzhledem ke sněmovní koaliční většině je pravděpodobné, že pokus o svržení kabinetu nebude úspěšný.

Ivan Bartoš (Piráti)

Bartoš se Zemanem hovořil o digitální agentuře či dostupnosti bydlení

Domov

Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) na dnešní schůzce prezidenta Miloše Zemana seznámil detailněji s Digitální a informační agenturou (DIA), která propojí informační systémy státní správy. Hovořili také o zlepšení dostupnosti bydlení nebo o návrhu na úpravu prezidentských pravomocí. Bartoš to dnes sdělil ČTK. O schůzce na twitteru informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Ivan Bartoš

Bartoš nevidí důvod řešit nominaci Chrásteckého na dočasné řízení NAKIT

Domov

Předseda Pirátů Ivan Bartoš nevidí důvod dále řešit s náměstkem ministra vnitra Lukášem Koláříkem nominaci právníka Vladimíra Chrásteckého.na dočasné řízení vládní Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT). Na stole bylo několik jmen, která byla pro dočasné pověření v užším výběru, sdělil dnes Bartoš ČTK.

Petr Fiala

Domov

Fiala: Zákon o podpoře bydlení by měl projít vládou do konce příštího roku

Do konce příštího roku by vláda podle premiéra Petra Fialy (ODS) měla schválit návrh zákona o podpoře bydlení, který by pomohl nejen lidem v bytové nouzi, ale i těm, kteří jsou ohroženi rostoucími cenami bydlení. Fiala to uvedl při dnešní návštěvě ministerstva pro místní rozvoj, kde hodnotil první rok působení ministra Ivana Bartoše (Piráti). "Bydlení nemůže být nedostatkovým zbožím," konstatoval.

Ivan Bartoš (Piráti)

Bartoš chce změnit návrh zákona o ochraně oznamovatelů, je podle něj neúčinný

Domov

Návrh zákona o ochraně oznamovatelů protiprávní činnosti zaměstnavatelů, který připravilo ministerstvo spravedlnosti a který dnes projedná vláda, není podle předsedy Pirátů Jana Bartoše funkční. Novinářům při příchodu do Strakovy akademie řekl, že chce s ministry probrat změny navrhované radou proti korupci. Rada chce, aby se zákon vztahoval nejen na oznamovatele trestných činů a závažných přestupků, ale na přestupky obecně, a aby zaručoval anonymitu takzvaných whistleblowerů.

Aktuálně se děje

13. června 2024 10:31

Ukrajina zničila Rusku tři systémy protivzdušné obrany na Krymu

Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil ve středu potvrdil zničení tří ruských systémů protivzdušné obrany na okupovaném Krymu. Dva z nich byly zničeny při útoku, zatímco informace o třetím se stále upřesňují, uvedl server Kyiv Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy