reklama

Řekl to ve čtvrtek na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády. Seznam obchodů, které zůstanou otevřené, nespecifikoval. Nová opatření by podle něj měla platit pravděpodobně od 1. března na tři týdny.

Mluvit nyní konkrétně o výjimkách pro maloobchod by podle Blatného nebylo korektní, uvedl. Chystaná opatření vláda ve čtvrtek probrala, dnes je chce představit opozici a Sněmovnu požádat o prodloužení nouzového stavu, který zatím platí do neděle.

Vláda kvůli zamezení šíření koronaviru od 22. října zakázala maloobchodní prodej. Krátké, zhruba třítýdenní rozvolnění kabinet povolil v prosinci.

Výjimku ze zákazu mají potraviny, lékárny, drogerie, optiky, galanterie, chovatelské potřeby, železářství, květinářství, prodejny domácích a zahrádkářských potřeb, papírnictví, obchody se zbožím pro děti nebo prodejny zbraní a střeliva.

V otevřených provozech je umožněn jen prodej zboží základní potřeby. Lidé tak v kamenných prodejnách nekoupí například spodní prádlo, obuv pro dospělé nebo elektroniku.

Otevřené jsou také některé služby jako prádelny a čistírny, kamenictví, realitní a daňové kanceláře, servisy či myčky vozidel.

reklama