Nemocnice nemá infekční oddělení, a proto musí covidová oddělení otevírat na jiných klinikách. "Momentálně máme izolovaná covidová oddělení na obou interních klinikách, na dermatovenerologické klinice a nově také na neurologické," uvedla Lipovská.

Kvůli rostoucímu počtu pacientů ve středně těžkém a lehkém stavu musí nemocnice částečně omezit péči, která není akutní. Netýká se to operací ani ambulancí, avšak hospitalizací na lůžkách v neakutních případech.

"Spočívá to například v tom, že na běžné lůžko bereme i pacienty, kteří mají naplánované vyšetření s hospitalizací kvůli upřesnění diagnózy nebo vyšetření například na revmatologii, nefrologii, endokrinologii a podobně," uvedla Lipovská. Pokud na klinikách, které zahrnují vyjmenované obory, vznikne covidové centrum, musí podle mluvčí nemocnice snížit počet lůžek pro tyto pacienty, a tím jejich hospitalizace omezit.

Pandemie koronaviru propukla v ČR loni v březnu. Od té doby je v Jihomoravském kraji k dnešnímu dni 169.632 potvrzených případů nákazy. Vyléčilo se 156.971 lidí, naopak 3497 s nemocí zemřelo. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.