reklama

Pečovatelská služba podle Hladíka dochází v Brně asi k 1600 lidem starším 80 let, z toho asi 120 je nepohyblivých. "Z nich se jich chce nechat naočkovat asi 80. Ty už máme v seznamu. Pak tu ale jsou ale imobilní senioři, o které se stará třeba rodina," uvedl Hladík. Ti se mohou obrátit na telefonní linku 771 135 452 a na očkování v domácnosti se domluvit.

Očkovací týmy bude zajišťovat Poliklinika Zahradníkova. Každý tým bude složený z lékaře, zdravotní sestry a administrativního pracovníka.

Pro očkování seniorů primárně slouží velkokapacitní centrum na brněnském výstavišti, kam senioři dojíždějí. Pro ty, kteří přijet nemohou, začne v blízké době fungovat senior bus, který je na výstaviště přiveze a zase odveze zpět. Hladík zdůraznil, že pro očkování v domácnosti by se měli hlásit opravdu jen senioři, kteří jsou imobilní, tedy kteří například nesejdou schody. U každého seniora se totiž bude muset 20 minut čekat, zda se u něj neprojeví alergická reakce. Denní očkovací kapacita týmu tak bude omezená.

reklama