Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Část klubu ANO má covid, Schillerová se chce ptát na grémiu na možná opatření

Alena Schillerová
Alena Schillerová
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Část poslaneckého klubu ANO má koronavirus, řekla dnes novinářům šéfka klubu Alena Schillerová. Na grémiu Sněmovny se chce zeptat na případná proticovidová opatření v prostorách dolní komory. Koaliční STAN, Piráti, KDU-ČSL a TOP 09 neevidují žádné poslance s covidem-19, sdělili dnes ČTK mluvčí stran. Pozitivní test na covid měl dnes ráno premiér Petr Fiala (ODS), kromě něj občanští demokraté nákazu nezaznamenali.

"Máme hodně nemocných poslanců. Neřeknu přesně, kolik z nich má covid a kolik ne. (...) Část mi volala nebo psala, že je pozitivní," řekla Schillerová. Na jednání grémia Sněmovny za účasti předsedů poslaneckých klubů a vedení dolní komory se chce ptát, zda nebudou zavedena proticovidová opatření. V prostorách Sněmovny už není povinné nosit respirátory.

"Z našich poslanců nemá nyní covid nikdo, všichni jsou zdraví a doufám, že to tak i zůstane," sdělila ČTK mluvčí Pirátů Veronika Šmídová. "Momentálně jsme tu naštěstí všichni covid negativní," uvedl mluvčí TOP 09 Jan Kocourek. Podle mluvčí lidovců Lucie Ješátkové ani v klubu KDU-ČSL nikdo koronavirus nemá.

Mluvčí ODS Adéla Valentová ví z poslaneckého klubu občanských demokratů v souvislosti s covidem pouze o premiérovi. "Nikdo z poslaneckého klubu hnutí STAN nechybí z důvodu onemocnění covid-19," napsala ČTK mluvčí STAN Sára Beránková.

Fiala se chce k pracovnímu programu vrátit co nejdříve to bude možné, alespoň prostřednictvím práce z domova. Strakova akademie ruší program, který předseda vlády může absolvovat pouze osobně, řekl ČTK mluvčí kabinetu Václav Smolka.

Témata:  Hnutí ANO Alena Schillerová

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy