"Máme hodně nemocných poslanců. Neřeknu přesně, kolik z nich má covid a kolik ne. (...) Část mi volala nebo psala, že je pozitivní," řekla Schillerová. Na jednání grémia Sněmovny za účasti předsedů poslaneckých klubů a vedení dolní komory se chce ptát, zda nebudou zavedena proticovidová opatření. V prostorách Sněmovny už není povinné nosit respirátory.

"Z našich poslanců nemá nyní covid nikdo, všichni jsou zdraví a doufám, že to tak i zůstane," sdělila ČTK mluvčí Pirátů Veronika Šmídová. "Momentálně jsme tu naštěstí všichni covid negativní," uvedl mluvčí TOP 09 Jan Kocourek. Podle mluvčí lidovců Lucie Ješátkové ani v klubu KDU-ČSL nikdo koronavirus nemá.

Mluvčí ODS Adéla Valentová ví z poslaneckého klubu občanských demokratů v souvislosti s covidem pouze o premiérovi. "Nikdo z poslaneckého klubu hnutí STAN nechybí z důvodu onemocnění covid-19," napsala ČTK mluvčí STAN Sára Beránková.

Fiala se chce k pracovnímu programu vrátit co nejdříve to bude možné, alespoň prostřednictvím práce z domova. Strakova akademie ruší program, který předseda vlády může absolvovat pouze osobně, řekl ČTK mluvčí kabinetu Václav Smolka.