Alena Schillerová

Češi slaví na Národní třídě státní svátek 17. listopadu. (17.11.2022)

Česko si připomíná události 17. listopadu, politici nechybí na Národní třídě

Domov

Česká politická scéna od pátečního rána míří k památníku na Národní třídě, aby si připomněla události ze 17. listopadu 1989, které vedly k sametové revoluci. Výjimkou je nemocný premiér Petr Fiala (ODS), který oslavy vynechává. Politici zmiňují důležitost demokracie, expremiér Andrej Babiš kritizoval její údajnou privatizaci současnou vládní garniturou.

Alena Schillerová

ANO u ÚS napadlo novelu zpřísňující předčasné důchody

Domov

Nejsilnější opoziční hnutí ANO se ve středu obrátilo na Ústavní soud, chce totiž dosáhnout zrušení zpřísnění předčasných důchodů. Návrh podala předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová v doprovodu právního zástupce. ANO vadí hlavně zavedení změn bez přechodného období.

Alena Schillerová

Schillerová: Snížení daně z hazardu by bylo důvodem pro vyslovení nedůvěry

Domov

Opoziční hnutí ANO by považovalo za důvod pro vyslovení nedůvěry vládě, pokud by ministerstvo financí vedené Zbyňkem Stanjurou (ODS) předložilo paragrafovaný návrh novely na snížení daně z hazardu. V souvislosti s informacemi o návrhu, který ministr označil za pracovní podklad, o němž se teprve povede ve vládní koalici politická debata, to dnes na tiskové konferenci v Sněmovně uvedla šéfka klubu ANO Alena Schillerová.

Petr Pavel

Domov

Pavel se v pátek setká se Schillerovou a Havlíčkem kvůli návrhu růstu penzí

Nastupující prezident Petr Pavel se v pátek sejde s předsedkyní poslaneckého klubu ANO Alenou Schillerovou a místopředsedou Sněmovny za ANO Karlem Havlíčkem jako zástupci opozice, chce znát jejich názor na vládní návrh snížení valorizace penzí. Pavel to dnes řekl novinářům v Ústí nad Labem při své jednodenní návštěvě kraje.

Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Hnutí ANO i SPD pokládají nižší valorizaci důchodů za nepřijatelnou

Domov

Nižší růst důchodů, než aktuálně stanovuje zákon, pokládá opoziční hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) za nepřijatelný. SPD bude usilovat o to, aby se valorizace nesnížila, řekl dnes ČTK místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Hrnčíř (SPD). Také opoziční ANO odmítá změnu zákona, jež by umožnila nižší valorizaci, řekla šéfka klubu Alena Schillerová.

Andrej Babiš

Expremiér Babiš zůstane poslancem i předsedou opozičního hnutí ANO

Domov

Bývalý premiér a neúspěšný prezidentský kandidát Andrej Babiš zůstane poslancem a také předsedou opozičního ANO. Řekl to na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva hnutí. Hlavními tvářemi ANO ale podle něj budou místopředsedkyně hnutí a šéfka poslaneckého klubu Alena Schillerová a první místopředseda Karel Havlíček, který nově bude řídit stínovou vládu.

Alena Schillerová

Bývalé ministryně ANO navrhly změnu v řízení u sporů ohledně dotací

Domov

Působnost ministerstva financí v některých řízeních, týkajících se porušení rozpočtové kázně u některých dotací by měla zůstat i nadále zachována. Ve sporech s příjemci dotací by tak ministerstvo zůstalo žalovanou osobou místo finanční správy. Týká se to řízení a dalších postupů podle takzvaných malých rozpočtových pravidel, tedy pravidel územních rozpočtů.

Alena Schillerová

Svět

Schillerová hájila EET, její zrušení vnímá jako politický krok

Navrhované zrušení elektronické evidence tržeb (EET) je čistě politický krok bez ekonomické logiky, řekla ve Sněmovně předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová při dnešním schvalování vládního návrhu. Naopak ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) na podporu konce EET mimo jiné uvedl, že podnikatelé už nebudou "sprostými podezřelými". Schillerová neprosadila přerušení finálního projednávání vládního návrhu v dolní komoře do konce roku.

Ministerstvo financí, ilustrační fotografie.

MF letos odhaduje růst HDP 2,4 procenta, příští rok pokles 0,2 procenta

Byznys

Ministerstvo financí (MF) v nové makroekonomické prognóze zlepšilo letošní odhad růstu hrubého domácího produktu na 2,4 procenta. V srpnu odhadovalo růst 2,2 procenta. V příštím roce čeká hospodářský pokles o 0,2 procenta. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) dnes novinářům řekl, že ekonomika začala klesat ve třetím čtvrtletí, mezikvartální pokles předpokládá i v posledním čtvrtletí letošního a v prvním čtvrtletí příštího roku.

Alena Schillerová

Schillerová: V koalici jsou neshody, vláda nejedná koncepčně

Domov

Chybějící dohoda vládních stran na podobě nové daně z mimořádných zisků poukazuje podle místopředsedkyně opozičního hnutí ANO Aleny Schillerové na neshody uvnitř koalice a nekoncepční jednání kabinetu. Premiérovi Petru Fialovi (ODS) patrně nikdo neoznámil, že se o návrzích má hlasovat v pátek ráno, když tvrdí, že je na nalezení dohody dost času, řekla dnes Schillerová novinářům ve Sněmovně.

Alena Schillerová

Skutečný schodek Stanjurova rozpočtu je podle Schillerové 470 miliard

Domov

Kdyby ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) odvedl při přípravě rozpočtu na rok 2023 poctivou práci, schodek by činil 470 miliard korun, řekla po dnešním jednání stínové vlády hnutí ANO místopředsedkyně opozičního hnutí Alena Schillerová. Sněmovnou schválený schodek 295 miliard korun podle Schillerové neodpovídá realitě, rozpočet je tak hazardem s budoucností Česka, občanů i firem.

Alena Schillerová

Domov

Schillerová: Rozpočet je plný kontroverzí, schodek neodpovídá realitě

Vládní návrh státního rozpočtu na příští rok je podle předsedkyně poslanců opozičního ANO Aleny Schillerové plný kontroverzí a navrhovaný schodek 295 miliard korun neodpovídá realitě.Bývalá ministryně financí Schillerová v dnešním úvodním kole sněmovního projednávání návrhu také řekla, že koaliční kabinet Petra Fialy (ODS) nepřichází s žádným řešením snižování strukturálního schodku, což je deficit veřejných financí očištěný o vliv hospodářského cyklu.

Alena Schillerová

Schillerová: Zprávy o kandidatuře Stropnického na prezidenta jsou spekulací

Domov

Mediální informace o možné kandidatuře Martina Stropnického na prezidenta za opoziční hnutí ANO jsou jen spekulací. Na dnešní tiskové konferenci před schůzí Sněmovny to řekla předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Čeká se podle ní na to, jak se k případné kandidatuře postaví šéf hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který se má vyjádřit 26. října.

Alena Schillerová

Schillerová kritizuje Stanjuru za příjmy z daně, která není schválená

Domov

Je naprosto nepřijatelné, že ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) počítá v návrhu rozpočtu na příští rok s výnosem asi 100 miliard korun z daně z mimořádných zisků, když návrh této daně zatím neprojednala ani vláda, natož aby ho schválila Sněmovna. Na dnešní tiskové konferenci stínové vlády hnutí ANO to řekla stínová ministryně financí Alena Schillerová.

Alena Schillerová

Schillerová očekávala, že mandátů bude víc, výsledek ale hodnotí pozitivně

Domov

Místopředsedkyně ANO Alena Schillerová očekávala, že opoziční hnutí získá víc senátorských mandátů, přesto vnímá výsledek senátních voleb pozitivně. "Musíme si uvědomit, že jsme bojovali proti pěti stranám. To je realita," řekla na dotaz ČTK. Poděkovala současně všem lidem, kteří přišli k volbám.

Alena Schillerová

Domov

Opozice v debatě o navýšení letošního rozpočtu kritizuje vládu

Kritika z opozičních lavic provází dnešní debatu Sněmovny o navýšení příjmů, výdajů i schodku letošního schváleného státního rozpočtu. Například předsedkyně klubu ANO a bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) řekla, že drtivá většina nových výdajů rozpočtu nesouvisí s dopady války. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) podle ní pouze dorovnává výdaje, které dříve podcenil.

Alena Schillerová

Schillerová: Stanjura by měl odstoupit, rozpočet podal s virtuálními příjmy

Domov

Návrh rozpočtu na příští rok, který v pondělí přijala vláda, obsahuje podle opozičního hnutí ANO nepodložené příjmy 150 miliard korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) se podle jeho předchůdkyně Aleny Schillerové při jeho sestavování nedržel rozpočtových pravidel, když započítal příjmy i výdaje, pro které vláda zatím nepřipravila legislativní podklad. Rozpočet je tak podle nynější šéfky sněmovního klubu ANO ukázkou nekompetentnosti Stanjury, který by měl okamžitě rezignovat. Schillerová to dnes řekla na tiskové konferenci.

Alena Schillerová

ANO navrhne určit cenový limit pro výrobce, nikoli distributory elektřiny

Domov

Opoziční hnutí ANO zřejmě podpoří na dnešní schůzi Sněmovny návrh vlády určující maximální ceny proudu a plynu pro menší spotřebitele. Podle předsedkyně sněmovní frakce ANO Aleny Schillerové přišlo rozhodnutí vlády ale pozdě, protože distributoři už nakoupili za vyšší ceny, stát tak podle nyní vyhodí 130 miliard korun z kapes daňových poplatníků.

Alena Schillerová

Schillerová: ANO zašle dopis Fialovi a požádá o výměnu ministra vnitra

Domov

Poslanecký klub opozičního hnutí ANO zašle otevřený dopis premiéru Petru Fialovi (ODS) a bude žádat výměnu ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům nynějšího šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. V pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News to řekla šéfka klubu Alena Schillerová.

Alena Schillerová

Domov

Schillerová k ratingu: Vláda nezvládá krizi. Stanjura mluví o účtu vlády Babiše

Zhoršení výhledu České republiky ze stabilního na negativní, které dnes oznámila ratingová agentura Moody's, odráží to, že vládní koalice nezvládá současnou krizi. Uvedla to bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) v reakci na dnešní tiskovou zprávu Moody's, která snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) naopak tvrdí, že jde o účet za osmileté vládnutí předsedy ANO Andreje Babiše.

Alena Schillerová

Schillerová: Vládní rozpočtová novela je neúsporná, lidem a firmám nepomáhá

Domov

Vládní rozpočtová novela prohlubující letošní schodek na 330 miliard korun je "obrovsky neúsporná", a navíc nepomáhá lidem ani firmám, řekla dnes novinářům předsedkyně sněmovního klubu opozičního ANO Alena Schillerová. Poslanci hnutí budou při sněmovním projednávání úpravy letošního rozpočtu, jak ji navrhl koaliční kabinet Petra Fialy (ODS), překládat pozměňovací návrhy. Novelu jako celek ANO nepodpoří.

Alena Schillerová

ANO souhlasí se sankčním zákonem, chce ho ale projednat ve výborech

Domov

Opoziční hnutí ANO souhlasí s novým sankčním zákonem, který nyní probere Poslanecká sněmovna. Bude však vetovat zrychlené projednání v prvním čtení, řekla na dnešní tiskové konferenci šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Takzvaný Magnitského zákon, který připravilo ministerstvo zahraničí, umožní postihovat národními sankcemi závažné protiprávní jednání v mezinárodním kontextu. Vláda urychlila přípravu předlohy po ruské invazi na Ukrajinu.

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy