reklama

Ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Jiří Ovčáček opět čelí ostré kritice. Na sociálních sítích zveřejnil odpověď, kterou poslal novinářům České televize. „Dobrý den, pořad Reportéři ČT z etických a morálních důvodů ignoruji. Proto neposkytnu žádnou odpověď na zaslané kádrovací otázky,“ vzkázal redaktorům mluvčí Hradu.

Podobný přístup zaujal Ovčáček nedávno k i novináři Deníku N, který se jej ptal na informaci, podle které kancelář prezidenta na oslavy státního svátku 28. října na Pražském hradě pozvala i proruské aktivisty z krymskotatarského spolku Kyrym birligi (Krymská jednota). Aktivisté poté na facebooku napsali, že prezident Miloš Zeman uznal Ruskem obsazený ukrajinský poloostrov Krym za součást Ruska.

Ani tento novinář se odpovědi nedočkal, Ovčáček mu mimo jiné napsal, že „se mu hnusí fakt“, že musí s novinářem vůbec komunikovat. Celou komunikaci zveřejnil na sociálních sítích nejen sám mluvčí, ale i Deník N.

Za svoje chování čelil mluvčí prezidenta kritice, nejinak je tomu i v případě jeho postoje k novinářům ČT. „Takže odmítáte dělat svou práci, Jiří?“ zajímalo jednoho z Čechů. „Jiří, tohle už je klukovina. Jako mluvčí byste měl dokázat s kamennou tváří a bez emocí odpovědět komukoli. Zkuste to, nebo odejděte ze své pozice, kterou byste pak nezvládal,“ poradil mi další z diskutujících.

Našli se ale i tací, kteří s Ovčáčkovým postupem souhlasí. Patří mezi ně například poslanec hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD )Jiří Kobza, „Reportéři ČT, 168 hodin a Newsroom je bulvár hrubého zrna a není třeba se jimi zabývat,“ tvrdí poslanec a bývalý diplomat.

reklama