Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češi se sesypali na Ovčáčka. Vytočil je Českou televizí

Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se opět stal terčem kritiky. Podle mnohých totiž nevykonává svou práci tak, jak by měl. Poprask vyvolal Ovčáčkův příspěvek na sociálních sítích, ve kterém odmítl odpovídat na otázky novinářů z jednoho z pořadů České televize.

Ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Jiří Ovčáček opět čelí ostré kritice. Na sociálních sítích zveřejnil odpověď, kterou poslal novinářům České televize. „Dobrý den, pořad Reportéři ČT z etických a morálních důvodů ignoruji. Proto neposkytnu žádnou odpověď na zaslané kádrovací otázky,“ vzkázal redaktorům mluvčí Hradu.

Podobný přístup zaujal Ovčáček nedávno k i novináři Deníku N, který se jej ptal na informaci, podle které kancelář prezidenta na oslavy státního svátku 28. října na Pražském hradě pozvala i proruské aktivisty z krymskotatarského spolku Kyrym birligi (Krymská jednota). Aktivisté poté na facebooku napsali, že prezident Miloš Zeman uznal Ruskem obsazený ukrajinský poloostrov Krym za součást Ruska.

Ani tento novinář se odpovědi nedočkal, Ovčáček mu mimo jiné napsal, že „se mu hnusí fakt“, že musí s novinářem vůbec komunikovat. Celou komunikaci zveřejnil na sociálních sítích nejen sám mluvčí, ale i Deník N.

Za svoje chování čelil mluvčí prezidenta kritice, nejinak je tomu i v případě jeho postoje k novinářům ČT. „Takže odmítáte dělat svou práci, Jiří?“ zajímalo jednoho z Čechů. „Jiří, tohle už je klukovina. Jako mluvčí byste měl dokázat s kamennou tváří a bez emocí odpovědět komukoli. Zkuste to, nebo odejděte ze své pozice, kterou byste pak nezvládal,“ poradil mi další z diskutujících.

Našli se ale i tací, kteří s Ovčáčkovým postupem souhlasí. Patří mezi ně například poslanec hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD )Jiří Kobza, „Reportéři ČT, 168 hodin a Newsroom je bulvár hrubého zrna a není třeba se jimi zabývat,“ tvrdí poslanec a bývalý diplomat.

Témata:  Jiří Ovčáček Česká televize Reportéři ČT

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Petr Fiala ve volebním štábu Petra Pavla

Odbory odvolaly protest. Fiala je zve k jednacímu stolu

Premiér Petr Fiala (ODS) ocenil reakci odborů, které ve ve světle událostí na Slovensku zrušily plánovaný protivládní protest. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) to oznámila ve čtvrtek, protestní akce měla proběhnout v úterý 21. května. Důvody pro svolání demonstrace však podle zástupců zaměstnanců trvají.