"Máme 3200 poboček a 72 dep a to už se na energiích podepíše. To samé u pohonných hmot, kdy ročně najezdíme 52 milionů kilometrů. Sedmdesát procent našich nákladů představuje vyplácení mezd," uvedl Knap.

Vitík ČTK řekl, že změny už oznámili podle platných regulí na Český telekomunikační úřad. Například u dopisu by mělo jít o zvýšení o dvě až tři koruny.

Od letošního listopadu pošta zdražila posílání dopisů, balíků i poštovních poukázek. Doručení obyčejného dopisu podražilo o dvě koruny na 21 korun, prioritní psaní doručované do druhého dne pak vyjde na 28 Kč namísto 26 Kč. Základní cenu služby Balíkovna podnik zvýšil o deset korun na 75 Kč, s dobírkou na 94 Kč. Pro registrované uživatele se cena nezměnila.

Knap, který stojí v čele České pošty od června 2018, zároveň v Lidových novinách řekl, že zvažuje účast ve výběrovém řízení na nového generálního ředitele České pošty. Tendr vypsal ministr vnitra Vít Rakušan, vítěz bude podnik řídit od příštího roku. "Ještě nejsem přihlášen, ale uvažuji o tom. Mám čas do 15. listopadu. Pro mě je důležité to, že pokud bude politická vůle Českou poštu transformovat a změnit, tak to bude výzva, která mě zajímá," řekl. Prosadit by chtěl změnu systému financování pošty a oddělení státních služeb od komerčních a firmu změnit na akciovou společnost.

Ve funkci chce Knap ještě nyní v půlce listopadu jednat s odboráři o růstu mezd. "Před jednáním s odbory určitě nechceme nic prozrazovat. K jednání půjdeme s návrhem zvýšení platů o několik jednotek procent. Navýšení mezd však nepokryje meziroční inflaci, protože to jsou čísla, která pošta prostě neunese," uvedl. Dodal, že to bude kompromis mezi tím, co si firma může dovolit, a tím, aby zůstala na trhu práce konkurenceschopná.