Dugin ministryni vinil z podpory a propagace terorismu, za což hrozí až 12 let vězení. Trestní oznámení, na které upozornil server Aktuálně.cz, podal v Česku prostřednictvím advokáta, bývalého senátora ČSSD Jiřího Vyvadila. Černochová tehdy na twitteru reagovala tak, že ji oznámení nechává klidnou. Označila ho za "nesmyslné".

Duginová, která spolu se svým otcem podporovala ruskou invazi na Ukrajinu, zemřela letos 20. srpna po výbuchu auta, v němž jela. Podle ruských úřadů pod vozem explodovalo výbušné zařízení a ruská tajná služba FSB z atentátu obvinila ukrajinské zpravodajské služby.

Ultrakonzervativní filozof, politolog a zastánce ideologie velkého Ruska Dugin je některými zdroji považován za mentora ruského prezidenta Vladimira Putina. Nemá žádnou oficiální vládní funkci, ale přezdívá se mu "Putinův mozek" nebo "Putinův Rasputin". Jeho dcera podporovala ruskou invazi na Ukrajinu a podle BBC psala pod pseudonymem Darja Platonovová politické články pro prokremelskou stanici RT a nacionalistickou televizi Cargrad. Americké a britské úřady ji obvinily z šíření dezinformací a zařadily ji na sankční seznam.