Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Náledí ráno ztížilo dopravu a zavřelo úseky dvou dálnic, na D10 zemřela žena

Dálnice, ilustrační foto
Dálnice, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Náledí nebo mlha dnes ráno v některých regionech Česka zkomplikovaly dopravu. Policie zaznamenala na zledovatělých silnicích řadu nehod, kvůli kterým ráno uzavřela i dálnice D10 na Mladoboleslavsku a D3 ve směru z Tábora do Prahu. Hromadná nehoda uzavřela také silnici u Cvikova na Českolipsku. Při ranních nehodách se několik lidí zranilo a jeden člověk zemřel. Obětí byla žena, která šla zřejmě k nehodě pomoci.

Tragické následky měla jedna z nehod na dálnici D10 na Mladoboleslavsku. Na zledovatělé vozovce se mezi 48. a 50. kilometrem stalo šest dopravních nehod, z toho dvě ve směru na Prahu a čtyři v opačném směru na Liberec. Při jedné z nehod ve směru na Liberec zemřela žena. "Vystoupila z vozu a zastavila před dopravní nehodou, která se stala před ní. Měla na sobě reflexní vestu a zřejmě se šla zeptat osádky, zda něco nepotřebuje. Tuto ženu srazil další projíždějící řidič. Měla velmi závažná poranění a přímo na místě zemřela," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Kolik aut na D10 přesně havarovalo, mluvčí neuvedla. Dálnice byla ale v obou směrech uzavřena. Provoz na Prahu byl podle Suchánkové před 8:30 částečně obnoven. V opačném směru je kvůli vyšetřování smrtelné nehody dál uzavřena. Na dálnici se vytvořily kolony, v nichž uvízlo i několik autobusových spojů.

V jihočeském kraji byly hůře sjízdné silnice podle policistů hlavně v severní části regionu. Dálnici D3 ve směru z Tábora do Prahy kvůli náledí ráno policisté zavřeli. Při hromadné nehodě několika vozidel na D3 na Táborsku utrpělo ráno zranění pět lidí. Všechny záchranáři převezli do nemocnice.

Náledí bylo po ránu místy také na silnicích Vysočiny a policie tam vyjížděla po ránu k několika dopravním nehodám. Většina byla na Havlíčkobrodsku, kde auta havarovala u Havlíčkova Brodu, Rozsochatce, Havlíčkovy Borové a Stříbrných Hor. Další nehoda byla u Herálce na Žďársku.

Kluzké silnice ztížily dopravu také v Libereckém kraji. U Cvikova na Českolipsku kolem 7:00 bourala dvě osobní auta a dodávka, dva lidé byli při tom zraněni. Silnice tam kvůli tomu byla zhruba dvě hodiny uzavřená, ve zhruba 9:30 bylo místo již průjezdné kyvadlově. Další nehody byly ráno mezi Českou Lípou a Novým Borem, v Jablonci nad Nisou autobus srazil chodkyni, kterou záchranáři s vážným zraněním převezli na traumacentrum do liberecké nemocnice. V libereckém traumacentru skončili i oba zranění z nehody u Kunratic u Cvikova.

V Královéhradeckém kraji policisté varovali řidiče před mlhou na dálnici D11 a na Jičínsku. Lokálně mohou být podle silničářů mrznoucí mlhy také na Vsetínsku. K větší opatrnosti nabádají policisté a silničáři ale také v dalších regionech ČR, tamní silnice jsou však s větší opatrností sjízdné.

Témata:  dálnice dálnice D1 dálnice D10

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy