Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dálnice D1: Nehody a uzavírky způsobují řidičům velké problémy

Dálnice, ilustrační foto
Dálnice, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Řidiči, kteří v sobotu cestují po dálnici D1 směrem na Brno, musí počítat s velkým zpožděním. Na 19. kilometru došlo k hromadné dopravní nehodě, při které se srazilo pět osobních aut. V současné době je v místě nehody průjezdný pouze jeden jízdní pruh.

Podle zjištění středočeské policie byla za nehodu zodpovědná nepozornost jednoho z řidičů. Ten nedával pozor na cestu a narazil do auta jedoucího před ním, čímž spustil řetězovou reakci.

Naštěstí nehoda nepřinesla vážnější zranění, pouze tři lidé utrpěli lehká zranění. Druhá nehoda na 9. kilometru dálnice, při které došlo ke srážce dvou vozidel, také omezila provoz.

Ohledně návratu normálního provozu na těchto úsecích nemůže mluvčí středočeské policie momentálně uvést přesný čas. Situace bude pravděpodobně záviset na průběhu záchranných prací a odklízení vozidel, píše TN.cz.

Kromě dopravních nehod se také na D1 zpomaluje provoz kvůli probíhající opravě silnice mezi 15. a 20. kilometrem ve směru na Prahu. Vozovka je v tomto úseku zúžená a práce, které započaly v červnu, by měly skončit uprostřed srpna.

Témata:  dálnice dálnice D1

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 10:23

Izrael nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci

Izrael v pondělí nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci. Údajně se mají schovat před „silovou operací“ proti Hamásu. Izraelský nálet v oblasti ještě téhož dne zabil několik desítek lidí. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy