reklama

V Praze byl rekord v nárůst počtu případů nákazy v posledních dnech překonán opakovaně. V pátek přibylo 103 případů, v sobotu 104 a po následujícím poklesu v úterý 142 nakažených.

Praha je podle údajů na webu ministerstva zdravotnictví jedním z regionů s nejvyšším nárůstem počtu případů z celé země. Za posledních sedm dní bylo ve městě zaznamenáno zhruba 56 nově potvrzených případů covidu-19 na každých 100.000 obyvatel. Podobný nárůst má ještě Třebíčsko a nejvíce případů - asi 71 na 100.000 obyvatel - přibylo na Hodonínsku. Kvůli rostoucímu počtu nových případů bude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) pravděpodobně nutné přistoupit zejména v Praze k dalším opatřením proti koronaviru. V úterý řekl České televizi, že by třeba mohla být rozšířena pravidla pro nošení roušek.

Pražští hygienici už od úterka nařídili nošení roušek ve vnitřních prostorách nádražních budov a vestibulech metra. Stejně jako jinde v Česku je v Praze zakrývání nosu a úst od září povinné v prostředcích hromadné dopravy, na úřadech, ve zdravotnických a sociálních zařízeních či na vnitřních akcích od stovky účastníků. V rouškách budou muset lidé v ČR také k říjnovým krajským a senátním volbám.

reklama