Nehoda se stala před 10:00 v katastru obce Dobromilice. "Podle prvotních informací začalo osobní vozidlo předjíždět traktor s vlečkou, na které seděly téměř dvě desítky osob, v okamžiku, kdy traktor začal odbočovat vlevo, a došlo ke střetu. Po nehodě byl jeden z účastníků letecky transportován do nemocnice a několik dalších osob utrpělo lehčí zranění," uvedla policejní mluvčí. Podle informací ČTK seděli na vlečce myslivci. Převážení osob tímto způsobem na vlečce je podle zákona zakázáno. "Rozhodně to není povoleno převážet lidi na valníku, podle zákona mají výjimku pouze vojáci," řekla ČTK Zajícová.

Podle mluvčí záchranné služby bylo na místě přes 20 lidí, z toho 12 bylo zraněných. Šlo o pasažéry z traktoru i osobního auta, které bylo po nárazu zdemolováno. "Jedna osoba byla středně těžce zraněná, jednalo se tam o úraz hlavy, otevřenou ránu; tato osoba byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. Další zranění, celkem 11 osob, utrpěli pouze lehčí poranění, šlo o oděrky, odřeniny a naraženiny vlivem nárazu. Ti byli směřováni do prostějovské nemocnice na centrální akutní příjem," řekla ČTK mluvčí Mikisková.

Podle mluvčího prostějovské nemocnice Adama Knesla přijala Nemocnice Prostějov v souvislosti s touto nehodou deset zraněných osob. "Pět účastníků nehody bylo po ošetření propuštěno do domácí péče, dalších pět osob pak zůstává i nadále v péči zdravotníků v prostějovské nemocnici," uvedl Knesl.

Na místě zasahovaly také tři jednotky hasičů. Hasiči účastníkům nehody poskytli první pomoc a asistovali letecké záchranné službě a zdravotnické záchranné službě při ošetření i transportech zraněných. Podle policie byly dechové zkoušky a orientační testy u řidičů negativní. Dopravu na místní komunikaci policisté po dobu vyšetřování nehody odkláněli přes Pivín a Dobromilice, dodala policejní mluvčí. Nyní je již komunikace zcela průjezdná.