reklama

Poslední červnová tragická nehoda se stala v úterý v podvečer ve Stodu na Plzeňsku. Srazilo se tam osobní auto s protijedoucím nákladním automobilem. Šedesátiletý řidič osobního vozu na místě zemřel, jeho spolujezdkyně je se zraněním v nemocnici.

Mezi usmrcenými bylo letos v červnu 16 řidičů a deset spolujezdců z osobních aut. Motocyklistů zemřelo osm. Po čtyřech obětech evidují dopravní policisté mezi řidiči nákladních aut a chodci. V červnu dále zemřeli v důsledku nehod tři cyklisté a dva spolujezdci z nákladních vozů.

Z průběžných statistik dopravní policie vyplývá, že nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem. Druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost.

Nejtragičtějším dnem končícího měsíce byl pátek 12. června, kdy při nehodách zemřelo pět lidí. Dva z nich přišli o život při srážce dvou osobních aut a dodávky na silnici I/4 poblíž obce Háje na Příbramsku. Devětasedmdesátiletá řidička osobního auta jela od Strakonic na Prahu a z neznámých příčin přejela do protisměru, kde se čelně srazila s dodávkou. Po srážce s dodávkou ještě motoristka narazila do dalšího osobního auta, jeho posádka skončila v nemocnici.

reklama