Více výjezdů kvůli počasí měli také zdravotníci, kteří ošetřovali různá poranění po pádu na namrzlých chodnících. V Ústeckém kraji apelovali na lidi, aby raději zůstali doma.

Český hydrometeorologický ústav dnes navíc rozšířil upozornění před vznikem ledovky do středy. Při mrznoucích srážkách se podle něj může tvořit na většině území, přičemž na severu a severozápadě Čech může být opět silná. Meteorologové v této souvislosti opět upozornili na riziko úrazů při chůzi a vyšší počet nehod na silnicích.

Záchranáři měli kvůli náledí napilno už v uplynulých hodinách. V Karlovarském kraji za poslední dva dny vyjeli k 78 úrazům spojeným s námrazou, na jihu Moravy v noci na dnešek a dnes dopoledne ošetřili zhruba 40 pacientů a v Ústeckém kraji dnes vyjeli k devadesátce zraněných na ledovce. Pražští záchranáři podle mluvčí Jany Poštové dopoledne ošetřili 80 lidí, výrazně víc než jindy za celý den. Nejčastěji ošetřovali poranění rukou, nohou a hlavy.

Ledovka extrémně zaměstnává také silničáře, třeba v Karlovarském kraji najezdily vozy krajské údržby silnic přes 11.000 kilometrů a na silnice prvních až třetích tříd vysypaly 850 tun soli. Nejkomplikovanější situace tam zůstává v okolí Slavkovského lesa, kde silničáři nemají povoleno solit. Kvůli ochraně přírody se tu na posyp používá kamenná drť, která ale nezabírá na ledovku. V kraji zůstávají uzavřené silnice druhé třídy mezi Mnichovem a Prameny, Prameny a Čistou, Lazy a Lázněmi Kynžvart. Nesjízdné jsou také silnice třetí třídy mezi Novou Vsí a Bečovem, Mariánskými Lázněmi a Kladskou či Kostelní Břízou a Arnoltovem.

V Ústeckém kraji dnes policisté od půlnoci do 14:00 tzaznamenali dvě stovky dopravních nehod. Jedna z nehod například uzavřela silnici u obce Bělušice na Mostecku. Dva sypače tam skončily mimo vozovku a na místo přijíždějí další vozidla, která blokují provoz. Ostatní silnice v regionu jsou po ošetření většinou sjízdné se zvýšenou opatrností, vedlejší mohou být ale zledovatělé. Ráno ale ledovka v kraji způsobila problémy mimo jiné na linkách městské hromadné dopravy. Zpoždění měly autobusy a trolejbusy v Ústí nad Labem, stejně tak spoje v Chomutově, Jirkově nebo ve vesnicích v okolí Mostu a Litvínova.

Podobné to bylo i v Praze a Středočeském kraji, kde byly některé silnice ráno kvůli ledovce nesjízdné a téměř všechny autobusové linky příměstské MHD měly zpoždění nebo vůbec nevyjely. Situace se postupně stabilizovala, před polednem problémy hlásila podle Pražské integrované dopravy desítka spojů. Potíže se nevyhnuly ani železniční dopravě z Prahy do Berouna. Kvůli namrzlé troleji tu ráno zůstal stát osobní vlak, kvůli závadě tratě nejezdily rychlíky mezi Karlštejnem a Řevnicemi a spoje dopoledne nabíraly zpoždění mezi Prahou a Benešovem, odřeknuty byly vlaky z pražského Masarykova nádraží do Mělníka.

Spolu s ledovkou nebo námrazou ztížily na některých místech dopravu i závěje. Ráno byly kvůli nim uzavřeny v Pardubickém kraji tři silnice v okolí Hlinska. Dvě z nich silničáři dopoledne prohrnuli, uzavřená ale zůstává spojnice Pokřikova a Oldříše. Podle dispečera silničářů je tam stále nutné sníh odklízet, vítr tam totiž tvoří sněhové jazyky. S nimi by měli počítat řidiči také v okolí Lanškrouna, kde se místy vyskytuje ledová krusta, na Chrudimsku, Orlickoústecku, Vysokomýtsku a v Železných horách.

Počasí stálo i za zvýšeným počtem nehod. Od pondělního večera byla téměř osm hodin neprůjezdná dálnice D6 na Lounsku. V tříkilometrovém úseku u Lubence se srazilo několik vozidel, mezi nimi dva autobusy a dvě nákladní auta. Dva zraněné transportoval do nemocnice vrtulník. Provoz byl obnoven dnes v 01:30. Kvůli hromadné nehodě byla zavřená i D1 u Nového Jičína ve směru na Ostravu. Zprůjezdnit se ji podařilo přibližně po šesti hodinách v 05:15.

Na namrzlých silnicích auta havarovala i dnes. Většina nehod se ale obešla bez zranění jako třeba ve Žlunicích na Jičínsku, kde se ráno srazil autobus s osobním autem, nebo havárie osobního auta v Železnici na Jičínsku nebo srážka pěti aut na silnici I/13 ve směru od Děčína před Českou Kamenicí.