"Myšlenka byla taková, že když jsme si dokázali pomáhat v budování společného díla, aniž bychom zjišťovali kdo je katolík, protestant, metodista nebo adventista, mohli bychom společně také poděkovat," řekl Kalina.

Bohoslužbu společně sloužili Marián Kalina a Marek Orko Vácha z Římskokatolické církve, Erika Petříčková z Českobratrské církve evangelické, Ctirad Hrubý z Evangelické církve metodistické, Juraj Jordán Dovala z Církve československé husitské a Daniel Dobeš z Církve adventistů sedmého dne.

"Snažili jsme se vybrat to, co máme ve všech církvích společné. A to je modlitba k bohu, víra v nejsvětější trojici či úcta k písmu svatému. Ty tvořily základ dnešní ekumenické bohoslužby," dodal Kalina.

Duchovní společně vybrali i zpěvy, které znají věřící ze všech zúčastněných církví. Při hodinové bohoslužbě mohli lidé také přispívat na opravu kostela v Moravské Nové Vsi. Zaznělo poděkování všem, kdo do obcí zasažených tornádem přijeli pomáhat a kdo se s následky tornáda vypořádávají dosud.

Bouře s kroupami a tornádem o rychlosti až 300 kilometrů v hodině se prohnala Břeclavskem a Hodonínskem poslední červnový čtvrtek. Zanechala za sebou šest zmařených lidských životů a 1200 poškozených domů, z nichž asi 200 muselo k zemi. Škody dosáhly několika miliard korun.