Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Extrémní počasí má další oběť. V Polsku našli po povodních tělo mladé Češky

Povodně v Praze 2024
Povodně v Praze 2024
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Zářijové povodně, které zasáhly Česko, mají další potvrzenou oběť. Sedmadvacetiletá žena, jejíž tělo bylo nalezeno na polské straně hranice, je podle výsledků DNA analýzy druhou obětí z Olomouckého kraje a celkově šestou obětí povodní. Informovala o tom česká policie prostřednictvím sociální sítě X. 

"Od polských kolegů jsme obdrželi výsledky odborného zkoumání DNA provedeného u těla nalezeného v Polsku u obce Glucholazy. Analýzou bylo potvrzeno, že se jedná o 27letou ženu, kterou jsme pohřešovali od 14. září. Oba pohřešované muže se nám dosud nepodařilo nalézt," uvedla policie.

Incident se stal 14. září, kdy auto spadlo do řeky, přičemž se jedné osobě podařilo dostat na břeh. Po ostatních třech pasažérech policie pátrala, avšak bez výsledku. Zničené auto bylo nalezeno až o dva dny později, ale bylo prázdné.

Kromě této ženy je druhou obětí povodní v Olomouckém kraji seniorka z Kobylé nad Vidnavkou, kterou strhl silný proud poté, co se vrátila z evakuačního centra do svého domu.

Pátrání po zbylých dvou pohřešovaných osobách pokračuje. 

Témata:  povodně září 2024

Související

Aktuálně se děje

31. března 2026 18:38

Krize ve vztahu Daniela Krejčíka. Známý herec se musí chránit

Daniel Krejčík se v posledních dnech opět dostal do hledáčku médií. Řeší se totiž osud jeho vztahu s manželem Jiřím. Známý herec se po spekulacích rozhodl prolomit mlčení. Fanouškům toho ale zase až tolik neprozradil. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy