reklama

Pátrá po něm pražská policie, protože se hledaný muž vyhýbá nástupu do vězení a čelí několika zatykačům za další trestnou činnost. Na policejním webu to oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policisté prosí veřejnost o jakékoli informace o možném pohybu hledaného.

Několikrát soudně trestaného podvodníka pocházejícího z Brandýsa nad Labem hledají detektivové již několik let. Janoušek měl nastoupit do vězení, kde si má odpykat pětiletý trest, ale podvody páchá dál. "Naposledy se měl začátkem roku 2018 opětovně prostřednictvím internetové seznamky seznámit s poškozenou na Táborsku, kde z ní pod záminkou koupě tří bytů v Praze vylákal postupně více než milion korun," sdělil Daněk.

Stejně jako v posledním případě Janoušek v předchozích letech opakovaně vylákal pod různými záminkami peníze z žen, se kterými se seznámil na internetových seznamkách. Například v roce 2012 získal pod smyšlenou záminkou zprostředkování výhodné koupě bytu v Praze 400.000 korun od ženy z okresu Praha-východ. "V úmyslu, získat její důvěru, o sobě uváděl nepravdivé údaje a například tvrdil, že je ředitelem obchodního domu na Václavském náměstí," uvedl mluvčí policie.

O dva roky dříve se Janoušek nejméně v šesti případech po internetu seznámil se ženami, od kterých postupně vylákal téměř dva miliony korun. "Ženám se představoval různými jmény, jako například Lukáš Beneš, Lukáš Lukeš, ale vystupoval i pod vlastním jménem. Uváděl jim, že je agentem CIA, lékařem a podobně," popsal postup podvodníka Daněk.

Janoušek je 170 až 180 centimetrů vysoký, střední postavy. Má rovné hnědé vlasy a modré oči. "Jestliže jste hledaného viděli, nebo víte, kde by se mohl nacházet, kontaktujte linku 158," žádá mluvčí policie.

reklama